Eski Mossad şefi: İsrail’de iç savaş çıkabilir

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 31 Ağustos 2016 | 28 Zilkade 1437 Çarşamba 09:26
Mossad eski başkanlarından Tamir Pardo, İsrail’deki fanatik sağcılar ile solcular arasındaki kutuplaşmanın devam etmesi halinde iç savaş çıkabileceği uyarısında bulundu.
Pardo’nun söz konusu uyarıyı Daliyet El-Kermel köyünü ziyareti sırasında yaptı. İsrail’in varlığına yönelik tehdidin dışarıdan değil içeriden geldiğini söyleyen Pardo, iç tehlikeden korkmaları gerektiğini ifade etti.
’da yaşananların içeriden gelen tehdidin hükümetlerin yıkılmasına yol açtığını gösterdiğini kaydeden Pardo, bölge ülkelerindeki silahlı örgütlerin büyük çoğunluğunun hedefi o ülkelerin vatandaşları olduğuna dikkat çekti.
Mossad eski başkanı Pardo ayrıca, rejimindeki taraflardan herhangi birini suçlamaktan kaçındı. Pardo’dan önce de rejimi yetkililerinden bazıları faşizmin arttığına ve sol grupları tehdit ettiğine dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.
Ortadoğu’nun bağrına hançer gibi saplanan İsrail 1900’lü yılların başından beri işgal ettiği topraklarında acımasız bir terör politikası uyguluyor. Siyonistlerin acımasız saldırılarından en çok kadın ve çocuklar mağdur oluyor.
Fetih Medya – Haber Merkezi
Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın