Eski Mossad şefi: İsrail’de iç savaş çıkabilir

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 31 Ağustos 2016
Mossad eski başkanlarından Tamir Pardo, İsrail’deki fanatik sağcılar ile solcular arasındaki kutuplaşmanın devam etmesi halinde iç savaş çıkabileceği uyarısında bulundu.
Pardo’nun söz konusu uyarıyı Daliyet El-Kermel köyünü ziyareti sırasında yaptı. İsrail’in varlığına yönelik tehdidin dışarıdan değil içeriden geldiğini söyleyen Pardo, iç tehlikeden korkmaları gerektiğini ifade etti.
Ortadoğu’da yaşananların içeriden gelen tehdidin hükümetlerin yıkılmasına yol açtığını gösterdiğini kaydeden Pardo, bölge ülkelerindeki silahlı örgütlerin büyük çoğunluğunun hedefi o ülkelerin vatandaşları olduğuna dikkat çekti.
Mossad eski başkanı Pardo ayrıca, işgal rejimindeki taraflardan herhangi birini suçlamaktan kaçındı. Pardo’dan önce de işgal rejimi yetkililerinden bazıları faşizmin arttığına ve sol grupları tehdit ettiğine dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.
Ortadoğu’nun bağrına hançer gibi saplanan İsrail 1900’lü yılların başından beri işgal ettiği Filistin topraklarında acımasız bir terör politikası uyguluyor. Siyonistlerin acımasız saldırılarından en çok kadın ve çocuklar mağdur oluyor.
Fetih Medya – Haber Merkezi
 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?