Eski Guantanamo tutuklusu İngiliz bombalı araç saldırısı düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Şubat 2017 | 28 Cemaziyelevvel 1438 Cumartesi 07:00

’nin iki yıl boyunca(2002-2004) Guantanamo hapsinde tuttuğu ve İngiliz hükumetinin haksız yere hapiste tutulduğu için 1.25 milyon dolar tazminat ödediği Cemal Udin el Haris önceki gün ’da bombalı araçla askerlerine   düzenledi.

 

Fetih Medya

Eski adı Ronald Fiddler olan İngiliz vatandaşı Cemal Udin El Haris, 2014’te gizli yollarla İngiltereden ayrılıp  ’a katıldı. Ebu Zekeriyya El Britani adıyla saflarında savaşmaya başladı.

Fetih Medya
Önceki gün A’mak haber ajansının yayınladığı videoda Irak ordusuna yapılan 3’lü  saldırısından birini Cemal Udin El Haris’in kullandığı yüklü araç olduğu görülüyordu.
Fetih Medya
Long war Journal’de yer alan habere göre ’dan Irak’a uzanan yolculuğu ilk olarak Taliban’ın eğitiminden geçerek başlıyor. Daha sonra Taliban tarafından MI5 ajanı olarak şüphelenip Sarpoza Ceza evine konulduğu, bölgeyi Kuzey İttifakının almasıyla birlikte’de Guantanamo yolculuğunun başladığı bildiriliyor.Fetih Medya
Ayrıca Sarpoza’da kendisiyle beraber Taliban tarafından aynı iddia ile tutuklanan Ayrat Nasimovich Vakhitov’ da geçen yıl Hazirana ayında İstanbul Yeşilköy Havaalanı saldırıları ile ilgili olarak ’de yakalanmış bulunuyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Fransa Cumhurbaşkanı Macron: Trump'ın kararı uluslararası hukuka aykırı

 

Fetih Medya

Fetih Medya

 

Fetih Medya

 

Fetih Medya

 

Fetih Medya  Cemal Udin Haris İngiliz TV kanalına Guantanamoyu anlatırken.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Öte yandan İngiliz gazeteleri Cemal Harit’e ‘masum’ olduğu gerekçesiyle 1.25 milyon dolar tazminat ödeyen eski Başbakan Blair’i eleştiri yağmuruna tuttu.

Fetih Medya – Özel Haber

Bir Yorum Yazın