Esed’in Generalinden Tehdit: Geri Dönmeyin Sizi Affetmeyeceğiz

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Eylül 2017 | 22 Zilhicce 1438 Çarşamba 07:15

Beşşar ’e bağlı Ordusu, DAEŞ’in elindeki Deyr Ez Zur’a girdi.

Asyanın Sesi’nde geçen haberde; Beşşar Esed’e bağlı Rejim Ordusu, DAEŞ’in elindeki Deyr Ez Zur’a girdi. Rusya destekli Kürt milislerin de düzenlediği kentin kontrolü, Rejim ve /PKK güçlerinin elinde.

Deyr Ez Zur’dan aktaran Devlet Televizyonu, Rejim generalinin, ülkedeki savaştan kaçarak gibi yabancı ülkelere giden mültecilere yönelik tehditlerini yayınladı.

savaşında en az bir milyon kişinin hayatını kaybettiği ve on milyon üzerinde Suriyelinin de evlerini terk etmek zorunda kaldığı biliniyor.

Devlet Televizyonuna konuşan Rejim generali şunları söyledi:

“Kaçanlar, başka bir ülkeye giderek Suriye’yi terk edenlere diyorum ki geri gelmeyin. Devlet sizi affetse bile biz sizi affetmeyeceğiz ve asla unutmayacağız. Size tavsiyem hiç biriniz geri gelmesin.”

İlgilinizi Çekebilir:  ‘Hizbullah’ hükümette yer alırsa bedelini kim ödeyecek?

Diğer Rejim askerlerinin gülerek tepki verdiği tehdit açıklamaları, Suriye’de özgürlük için başlatılan devrimin başarısızlıkla sonuçlanması halinde ülkede yaşanacak olaylar hakkında ipucu olarak değerlendirildi.

2011’de başlayan Suriye Devriminde ülkenin yaklaşık yüzde 70 kadarını ele geçirdikten sonra niteliksiz komutanlar ve iç savaşlar nedeniyle kazandıkları bölgelerin neredeyse tamamını Rejim ve PKK’ya kaptırmış durumda.

mültecileri tehdit ederek ‘geri dönmeyin’ uyarısında bulunan Rejim generaline ait görüntüler aracılığıyla paylaşıldı:


İktibas: Islah Haber

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın