Esed rejiminin en büyük silah deposunda patlamalar

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Haziran 2018 | 28 Ramazan 1439 Salı 15:16

Şam kırsalındaki Katife bölgesinde rejimin en büyük silah depolarından birinde patlamalar meydana geldi.

Lübnan sınırına 20 kilometrelik bir mesafede bulunan, Şam kırsalındaki Katife bölgesinde rejimin en büyük silah deposunda yaşanan patlamanın sebepleriyle ilgili çelişkili raporlar gündeme geldi.

Yerel patlamanın sebebinin İsrail hava saldırısı olduğunu öne sürerken rejim kaynaklı medya kaynakları, meydana gelen patlamaların sebebinin “aşırı sıcaklık” olduğu iddiasında bulundu.

Yerel kaynaklar daha önce Dera kırsalında muhaliflere yönelik olası bir operasyon için Hizbullah ve İran destekli yabancı Şii milislerin Katife bölgesindeki depolara silah ve füze yüklü araçlar taşıdığını doğrulamıştı.

İlgilinizi Çekebilir:  Taliban Afganistan'da askeri kampa saldırdı

“İsrail vurmuş olabilir”

İran kanalı “Al Alam” patlamaların sebebinin İsrail’in silah ve askeri mühimmatla dolu bir depoyu vurmasından kaynaklanabileceğini aktardı.

İsrail Ocak ayında Katife’deki askeri kışlalara 3 hava saldırısı gerçekleştirmiş rejimiyse bu saldırıları püskürttüğünü iddia etmişti.

İsrail geçtiğimiz gönemde Suriye’de İran’a bağlı güçlere yönelik düzenleyeceği saldırılar konusunda ’yı bilgilendirmiş ve Şam çevresinde operasyonlarına devam edeceğini belirtmişti.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın