Esed rejiminden İdlib çevresine güç sevkiyatı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Aralık 2018 | 27 Rebiülevvel 1440 Çarşamba 16:54

’deki rejimi İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi çevresine takviye güç sevk etti.

 

Suriye’deki rejiminin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi çevresine takviye güç sevk ettiği bildirildi.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bileşenlerinden Özgürleştirme Cephesinin sözcüsü Naci Mustafa AA muhabirine yaptığı açıklamada son günlerde bölgesinde hareketlilik gözlemlediklerini söyledi.

Mustafa, “Gözlemlerimize göre Esed rejimi, İdlib çevresi, ve Hama illerindeki cephe hatlarına çok sayıda milis güç sevkiyatı gerçekleştirdi. Ulusal Özgürleştirme Cephesi olarak rejimin yapacağı saldırılara hazırız.” dedi.

Söz konusu sevkiyatta nakledilen güçlerin çoğunun İran destekli yabancı terörist gruplardan oluştuğu ve toplamda 10 bin kişiyi bulduğu öğrenildi.

Rakka, Deyrizor, Humus ve Lübnan sınırı yakınındaki Kalamun’dan getirilen grupların, Hama’da Zelekiyat ve Halfeya, Lazkiye’de Kürd Dağı’nın Kinsibbe köyü ve ’in güneyi boyunca batı ve doğu İdlib’e çatışma hatlarına yerleştirildiği belirtildi.

Rejim ve onun safında çatışan İran destekli yabancı terörist , İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ni üç yönden çevrelemiş durumda. 120 bin yabancı terörist, bölgedeki 232 noktada varlık gösteriyor. Teröristler, İdlib’deki ateşkesi sık sık ihlal ediyor.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın