Esed rejimi uzlaşı bölgelerinde insan hakları ihlallerine devam ediyor

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Ekim 2018 | 14 Safer 1440 Salı 14:05

Esed rejimine bağlı güçler, uzlaşı bölgelerinde tutuklamaları ve keyfi uygulamaları rutin olarak sürdürüyor.

istihbaratı, Doğu 'da ve Doğu yakınlarındaki el Tall şehrinde tutuklamalar gerçekleştirdi. Tutuklama dalgası özellikle askerlik çağındaki gençleri aldı.

Doğu Guta'dan yerel kaynakların ifadesine göre, Esed rejimine bağlı Hava İstihbarat birimi ve askeri şubesi Sakba, Hamuriye ve Cisrin yerleşimlerinde onlarca eve düzenledi. Bu baskınlarda birçok genç tutuklandı. Bu kişilerin zorla askere alınacağı ifade ediliyor.

El Tall şehrinde de rejime bağlı güçlerin kontrol noktaları kurarak çok sayıda kişiyi tutukladığı belirtildi. Aynı zamanda diğer sivillerden de tutuklananların olduğu ve sivillere yönelik keyfi uygulamalar gerçekleştirildiği açıklandı.

Esed rejimiyle uzlaşan ve Doğu Guta'daki muhaliflerin benzeri uygulamalarla rutin olarak karşı karşıya kaldığı biliniyor. Daha önce ele geçirilen 'in sakinleri de buna benzer bir durumla karşı karşıya kalmıştı. Bu bölgelerde Esed rejimi tarafından zorla askere alma, kaçırma, tutuklama, ve gibi suçların sıklıkla işlendiği ve yaygın insan hakları ihlalleri yaşandığı biliniyor.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın