Esed rejimi kendisiyle uzlaşan 140 eski muhalifi infaz etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Eylül 2018 | 6 Muharrem 1440 Pazar 12:20

rejimi ile “uzlaşma anlaşması” imzalayıp ve İran destekli koalisyonun saflarına katılan 140 savaşçı şüpheli şartlar altında ' karşıtı işledikleri' suçlamasıyla infaz edildi.

ile “uzlaşma anlaşması” imzalayıp Rusya ve İran destekli koalisyonun saflarına katılan 140 savaşçı şüpheli şartlar altında 'rejim karşıtı suç işledikleri' suçlamasıyla infaz edildi.

ve İdlib kırsalındaki köylerde 140’dan fazla eski muhalif savaşçı, rejimin olası İdlib operasyonuna katılmak üzere bölgeye getirilmelerinin ardından infaz edildi. Humus’un Rastan bölgesinden olan 80 savaşçının cesetleri ailelerine teslim edildi ve bir 'maden patlamasında' öldükleri söylendi. Rejim geçmişte infaz ettiği Deralı savaşçıların ailelerine de aynı bahaneyi sunmuştu.

İki gün önce ise Deralı 40 rejim unsurunun daha cesetleri akrabalarına teslim edildi ve bu kişilerin de Hama kırsalındaki bir üsse yerleştirilen bombanın patlaması sonucu öldüğü söylenildi.

ise Esed rejiminin istihbarat örgütü Muhaberat ve Süheyl Hasan’a bağlı grupların memleketlerinden getirilen bu kişileri infaz ettiğini belirtiyor.

Esed’e bağlı subayların eski muhaliflerden çekindiğini ve onlara güvenmediğini ispatlayan ses kayıtları birkaç gün önce ortaya çıkmıştı. Rejim geçtiğimiz ay da, Şam kırsalındaki köylerden getirilen dokuz eski muhalifi Kampında infaz etmişti. Diğer 11 kişiyi de farklı yerlerde infaz edilmişti.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın