Esed Rejimi İsrail sınırına yaklaşıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Temmuz 2018 | 5 Zilkade 1439 Çarşamba 01:39

Mücrim rejim ve müttefikleri özgür güney bölgelerine operasyonlar düzenliyor. Bazı ÖSO gruplarının, muhalif saflarında gözüken şahsiyetlerin yönlendirmeleriyle dizileri sergilemeleri, rejimin İsrail boyunu ele geçirmek için bölgedeki bazı köy ve kasabaları ele geçirmesine neden oldu.

Güneyde bulunan İba muhabiri şu açıklamalarda bulundu: Mücrim rejim milisleri, onlarca hava saldırısı ve bazı grupların ihanetleriyle dün sınır boyundan 20 km. uzaklıkta olan el-Hara kasabasını işgal etti.

Diğer yandan rejim milisleri dün sınır boyuna 15 km. uzaklıkta olan Kuneytra kırsalına bağlı Meshara beldesine şiddetli saldırılar düzenledi.

Yerel kaynakların belirtmesine göre, düzenledikleri karşı ile mücahidler mücrim rejimin ilerlediği birçok bölge geri alındı ve aralarında bir tuğgeneralinde bulunduğu 20’den fazla ordusu askeri öldürüldü.

İsrail başbakanı Bünyamin Netenyahu perşembe günü yaptığı açıklamada; ülkesiyle arasında bir sorun olmadığını, kırk seneden beri Golan tepelerinden tek bir mermi atılmadığı açıklamasında bulunmuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın