Esed rejim milisleri, Suriye’de ateşkes ihlallerini sürdürüyor!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Şubat 2017 | 20 Cemaziyelevvel 1438 Cuma 22:00

’de Beşşar rejimine bağlı milislerin, ve İdlib kırsalına yönelik saldırılarında aralarında kadın ve çocukların da yer aldığı 11 kişinin yaralandığı bildirildi.

 

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, rejim milislerine ait topçu birlikleri, muhaliflerin kontrolündeki Lazkiye kırsalında yer alan Kibbani ve En-Naciye ile İdlib kırsalındaki Cisr eş-Şuğur ilçesi, Bedeme ve Sırmaniyye köylerini vurdu.

 

Saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 11 kişinin yaralandığı, yaralıların bölgedeki sahra hastanesinde tedavi altına alındığı belirtildi.

 

Öte yandan muhaliflerin de saldırıya top atışlarıyla karşılık verdiği kaydedildi.

 

Suriye’de çatışan taraflar arasında ve ’nın garantörlüğünde sağlanan ateşkes 30 Aralık’ta yürürlüğe girmişti. toplantısında Türkiye, Rusya ve İran, ateşkes ihlallerinin önlenmesi için üçlü izleme mekanizması kurulması konusunda anlaşmıştı.

İlgilinizi Çekebilir:  ABD: YPG'ye 'taşınabilir hava savunma füzeleri' (MANPAD) tedarik etti

 

Rejimm milislerinin saldırılarında yaralanan 4 ’e getirildi

 
Öte yandan Suriye’de rejim milislerinin saldırısı sonucu yaralanan 4 Suriyeli, ’a getirilerek tedavi altına alındı.

 

Alınan bilgiye göre, rejim milislerinin Türkiye sınırı yakınlarındaki İdlib kenti kırsalına yönelik düzenlediği hava destekli saldırıda yaralanan 4 kişi, yakınları tarafından Cilvegözü Sınır Kapısı’na getirildi.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın