Esed rejim milisleri, Suriye’de ateşkes ihlallerini sürdürüyor!

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Şubat 2017 | 20 Cemaziyelevvel 1438 Cuma

Suriye’de Beşşar Esed rejimine bağlı milislerin, Lazkiye ve İdlib kırsalına yönelik saldırılarında aralarında kadın ve çocukların da yer aldığı 11 kişinin yaralandığı bildirildi.

 

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, rejim milislerine ait topçu birlikleri, muhaliflerin kontrolündeki Lazkiye kırsalında yer alan Kibbani ve En-Naciye ile İdlib kırsalındaki Cisr eş-Şuğur ilçesi, Bedeme ve Sırmaniyye köylerini vurdu.

 

Saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 11 kişinin yaralandığı, yaralıların bölgedeki sahra hastanesinde tedavi altına alındığı belirtildi.

 

Öte yandan muhaliflerin de saldırıya top atışlarıyla karşılık verdiği kaydedildi.

 

Suriye’de çatışan taraflar arasında Türkiye ve Rusya’nın garantörlüğünde sağlanan ateşkes 30 Aralık’ta yürürlüğe girmişti. Astana toplantısında Türkiye, Rusya ve İran, ateşkes ihlallerinin önlenmesi için üçlü izleme mekanizması kurulması konusunda anlaşmıştı.

 

Rejimm milislerinin saldırılarında yaralanan 4 Suriyeli Kilis’e getirildi

 
Öte yandan Suriye’de rejim milislerinin saldırısı sonucu yaralanan 4 Suriyeli, Hatay’a getirilerek tedavi altına alındı.

İlgilinizi Çekebilir:  Asker arızalanan otobüste yakaladı! Tam 103 kişi

 

Alınan bilgiye göre, rejim milislerinin Türkiye sınırı yakınlarındaki İdlib kenti kırsalına yönelik düzenlediği hava destekli saldırıda yaralanan 4 kişi, yakınları tarafından Cilvegözü Sınır Kapısı’na getirildi.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?