Esed anlaşma dinlemiyor: 4’ü çocuk 7 ölü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Temmuz 2017 | 22 Şevval 1438 Pazar 20:13

rejiminin, ’nin başkenti Şam’da “çatışmasızlık bölgeleri” içindeki Zemelka ile Heze beldelerine düzenlediği hava saldırılarında 4’ü çocuk, 7 sivil öldü. İdlib ilinde bombalı araç saldırısında 2 kadın ve 3 çocuk yaralandı.

Suriye’nin başkenti Şam’da Esad rejiminin, ”çatışmasızlık bölgeleri” içerisinde yer alan Zemelka ile Heze beldelerine düzenlediği hava saldırılarında dördü çocuk yedi sivil öldü. İdlib’deki bombalı saldırıda da beş kişi yaralandı.

Şam’ın bölgesindeki Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) Merkezi yetkililerinden Muhammed Ethem, yaptığı açıklamada, rejime ait savaş uçaklarının muhaliflerin kontrolündeki Zemelka ile Heze beldelerini bombaladığını söyledi.

İlgilinizi Çekebilir:  Taliban Gazni’de bir ilçeyi daha ele geçirdi

Saldırılarda, Zemelka’da üç çocuk, Heze’de ise biri çocuk, dört kişinin yaşamını yitirdiğini dile getiren Ethem, çok sayıda kişinin de yaralandığını ifade etti.

Ethem, güçlerinin bombaladığı yerlerde büyük hasar oluştuğunu kaydetti.

Şam’ın Doğu bölgesinde yer alan Zemelka ve Heze beldeleri 5 yıldan bu yana rejim güçlerinin kuşatması altında. Esad güçlerinin insani yardımların geçişine izin vermediği Doğu ’da halk, suyu kazdıkları kuyulardan, elektriği ise jeneratörlerden sağlıyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın