Esad’ın cezaevlerindeki zulmü bitmek bilmiyor!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Temmuz 2018 | 15 Zilkade 1439 Cumartesi 03:16

Esad rejimi, Dariyye’de ki cezaevlerinde işkence altında olan yüzlerce tutukludan oluşan bir listeyi Sivil sicil bürosuna yolladı .Birkaç gün sonra da Yabrud halkından oluşan 30 ismin yer aldığı bir liste gönderildi.

kaynaklarına göre Esad milislerinin ellerindeki listede 1000’e yakın işkence ile ölen isim mevcut.

Dariyye’deki Sivil Sicil bürosu önümüzdeki günlerde ikinci bir listenin geleceğini ve yaklaşık 3,400’ünün Esad’ın cezaevlerinde olduğu tahmin ediyor.

Dariyye ilçesi tutuklular dosyasından sorumlu “Kamil Abdusselam” Smart Ajansına yaptığı açıklamada, belgeli olarak hapishanelerinde Dariyye ilçesinden 2752 kişinin tutuklu bulunduğunu söyledi.

Esad milisleri ’da ki nüfus dairesine 30 gencin içerisinde olduğu bir liste yolladı. Listede ismi geçen gençlerin cezaevlerinde işkence edilerek öldürüldüğü biliniyor.

İnsan hakları raporları, tutukluların ya da astım krizi sonucu doğal olarak öldüğü, öldürülenlerin ise ciddi şekilde işkence gördüğü belirtiliyor.  İnsan Hakları sitesinin açıklamasına göre ise rejim hapishanelerinde işkence altında 13066 kişi öldürüldü ve halen 81652 tutuklu işkence altında rejim hapishanelerinde tutuluyor.Fetih Medya

 

Kaynak:

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın