Esad Milisleri Deraa’nın doğusunda sokağa çıkma yasağı ilan etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Ağustos 2018 | 26 Zilkade 1439 Çarşamba 04:42

Esad Milisleri Deraa’da teslim aldıkları bölgelerde sokağa çıkma yasağı ilan ettiler.

Esad Milisleri  iki gün önce Dara’nın doğusunda ki el-Lucat’ın tüm bucak ve mahallelerinde sokağa çıkma yasağı başlattılar. “Sivillerin arasına sızmış olan Muhalifleri tesbit etmek” olarak açıklanan yasak uygulaması bazı zulüm ve zorbalıkalrı da beraberinde getirdi.
El Lucat’ta ev basılarak tutuklamalar gerçekleştirildi.

Bölgeden olayı aktaran Orient muhabiri Esad Milislerinin el-Lucat bölgesindeki bütün köylerde sivillerin ve “gizlenen ”in alanlarını daraltmak için bazı operasyonlar düzenlendiğini ve aralarında yaşlıların da bulunduğu 150 sivilin ve muhaliflerden olduğu gerekçesi ile tutuklandığını bildirdiler.

Gözaltına alınan ve muhaliflere iştirak ettikleri iddia edilen sivillerin bir kısmı Şam’a götürülürken, köy okulunda barındırılan esirlerin durumu ise halen sırrını koruyor.

Bilindiği üzere Esad Milisleri ellerinde bulunan için ailelerinden fidye talep ediyor, fidye vermedikleri takdirde ise esirleri öldürmekle ediyor.

Geçtiğimiz hafta sonu benzeri baskınlar Deraa’nın dış bölgelerinde yer alan köylerde gerçekleştirilmiş, 6 idam edilmiş 13 de tutuklanmıştı. Fetih Medya

Kaynak:

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın