eş-Şebab, yalancı peygamberi “Peygamberin evi” adını verdiği mekanda öldürdü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Kasım 2018 | 19 Rebiülevvel 1440 Salı 21:36

’de etkin Genç Mücahidler Hareketi (Şebab) peygamberlik iddiasında bulunan Abdulveli Ali İlmî adlı şahsı “Beytü’r Rasûl” (Peygamberin Evi) adını verdiği korumalı mekanına özel bir yaparak öldürdü.

Harekete bağlı Şehadet Ajansı’nın verdiği bilgiye göre saatlerinde mekana giren bir Şebab mensubu patlayıcı yüklü arabasını infilak ettirdi. Ardından Şebab’a bağlı birimleri mekana girdi ve çatışmalar başladı. Çatışma 3 saat sürdü. Yalancı peygamberin 20 koruması öldürüldükten sonra ’ye bağlı DANAB askerleri Somali hükümetine bağlı askerlerle çatışmalara katıldı. Saatler süren çatışmalardan sonra Şebab mensupları hiç bir yaralı veya kayıp vermeden mekandan ayrıldı.

Fetih Medya

Olay Nasıl Gelişti?

Abdulveli Ali İlmî adlı şahıs peygamberlik iddiasından sonra Somali tarafından 2 gün hapiste tutulduktan sonra kaldı. Ardından iddialarını sürdürmesinden sonra Somali olayı protesto etti. Şebab’ın Mudug kenti valisi Abdulkadir Ebu Adnan yaptığı açıklamada halkın ve alimlerin isteği üzerine sözkonusu şahsın öldürüldüğünü ifade etti.

Öldürülen şahsın sadece peygamberlik iddiasında bulunmadığı, diğer peygamberlere özellikle son peygamber Hz. Muhammed (sav)’e yönelik ağır hakaretlerde bulunduğu kaydedildi.

Yalancı peygamberin öldürülmesinden sonra bir çok Somalili üzerinde sevindiklerini gösteren mesajlar yayınladı.

Kaynak:

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın