Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Erdoğan’ın operasyon mesajı okundu! Meclis’te ayakta alkışlandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ekim 2019 | 10 Safer 1441 Çarşamba 22:28

TBMM Genel Kurulu çalışmaları sürerken AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan söz alarak, ’ın Barış Pınarı Harekatı’nı duyurduğu açıklamasını okudu. AK Parti, MHP ve İYİ Parti milletvekilleri, bu açıklamayı alkışlarla karşıladı.

BMM Genel Kurulunda milletvekilleri, TSK’nin, Milli Ordusu ile birlikte ’nin kuzeyinde /PKK terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçik’e başarılar diledi.

AK Parti, MHP ve İYİ Partililer ayakta alkışladı

TBMM Genel Kurulu çalışmaları sürerken AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan söz alarak, Cumhurbaşkanı ’ın Barış Pınarı Harekatı’nı duyurduğu açıklamasını okudu. AK Parti, MHP ve İYİ Parti milletvekilleri, bu açıklamayı alkışlarla karşıladı.

Türk milleti her mücadeleden başarıyla çıktı

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, harekata katılan Mehmetçik’e, yolunun olmasını diledi. Özkoç, askerlerin bir tekinin ayağına taş değmemesi, sağ salim gelmesi için duacı olduklarını belirterek, “Türk milletinin her konuda başarıyla girdiği mücadeleden çıkması Meclisimizin yüz akı olacaktır.” dedi.

Bu milli bir meseledir

MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, orduya ’tan dileyerek, “ yar ve yardımcıları olsun. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde girişilen en önemli operasyonlardan biri. Ciddiyetinin herkes tarafından kavranması gerekir. Basit kısır, siyasi çekişmelerin bu meseleler üzerinden yapılmaması konusunda Meclisin de hassasiyet göstereceğini umuyorum. Bu milli meseledir. Sonuna kadar TBMM, çelikleşmiş iradesiyle devletinin, ordusunun yanında olmalıdır, olacaktır da. hayırlı uğurlu etsin.” diye konuştu.

Türkiye’nin varlığını tehdit edenler yok edilecek

İYİ Parti Grubu adına söz alan Aksaray Ayhan Erel, Türk ordusunun, ezelden beri gittiği yerlere adaleti, hoşgörüyü götürdüğünü, bu topraklarda da Türklüğe yaraşır şekilde ederek, sivil vatandaşlara zarar vermeden, Türkiye’nin varlığını tehdit eden unsurları yok edeceğini belirtti.

Konuşmaların ardından birleşimi yöneten TBMM Başkanvekili Levent Gök de Türkiye’nin güvenliği açısından önemli bir harekatın başladığını öğrendiklerini söyledi.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.