Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Erdoğan’dan Mescid-i Aksa’ya Kabe örtüsü!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Ekim 2019 | 4 Safer 1441 Perşembe 22:21

işgali altında bulunan ve ’ya hassasiyeti bilinen Cumhurbaşkanı , buraya verdiği önemi önemli bir hediye ile bir kez daha gösterdi.

, kendisine hediye edilen Kabe örtüsünden bir parçayı üç ay önce Mescid-i Aksa’nın İslami Müzesine bağışladı.

Mescid-i Aksa İslam Eserleri Müzesi ’de İslam eserleri için inşa edilen ilk müze özelliğini taşıyor. Bu müzede Kur’an el yazmaları gibi çok sayıda İslam eseri sergileniyor.

21 Ağustos 1969 tarihinde fanatik bir Yahudi tarafından kundaklanan mescidde Nureddin Mahmud Zengî’nin yaptırdığı ahşap minberden kurtarılan birkaç parça tahtası da yine bu müzede sergileniyor. Yahudilerin zaman zaman İslam Müzesi’ne saldırıları da eksik olmuyor.

Fetih Medya

KABE’NİN ÖRTÜSÜ DEĞİŞTİRİLDİ

Hacıların -i Münevvere’den Arafat’a çıktığı arife günü, sabah namazı sonrası değiştirme işlemi gerçekleştirildi. Bir gün önce tekerlekli asansörlerle Kâbe’nin çatısına çıkan görevliler, 47 metre uzunluğundaki, 657 metrekare büyüklüğündeki Kâbe örtüsünü 4 köşeden sökerek değiştirme işlemine hazırladı.

Eskisi alınırken, aynı anda yenisi çekilen örtü değiştirme işlemi 5 saat sürdü. Üzerinde ayet-i kerime yazılı siyah ipek örtünün eski olanı bir taraftan alınırken, diğer taraftan Mekke’deki özel bir atölyede 250 kişinin el işi dokuduğu örtü yukarı çekildi.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.