Erdoğan’dan AB’ye: Daha ileri giderseniz, sınır kapıları açılır

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Kasım 2016 | 25 Safer 1438 Cuma 14:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip , Parlamentosu’nun (AP) ile müzakerelerin geçici olarak askıya alınmasını tavsiye etmesine tepki gösterdi. Birliği’ne (AB) seslenen Erdoğan, “Daha ileri giderseniz, sınır kapıları açılır” dedi.

İstanbul’da Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Adalet ve Kadın Kongresi’nde konuşan , “Toplanmışlar, gelmişler bir araya 30-40 kişi, verilen o bildiriye ‘Hayır’ diyor, yok diğerleri 400-500 kişi ‘Evet’ diyor, topunuz ‘Evet’ dese ne yazar?” dedi.

Batı’nın krizi nedeniyle Türkiye’ye ihtiyacı olduğunu ve bu gibi yaptırımların Türkiye’yi çökertemeyeceğini belirten Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kapıkule’ye 50 bin mülteci dayanırsa feryat ettiniz. Bana bak, eğer daha ileri giderseniz bu sınır kapıları da açılır bunu da bilesiniz. Öyle kurusıkı tehditlerden ne ben anlarım ne bu millet anlar, bunu da bilesiniz.

“53 yıldır bu ülkeye ’nin kapısını açmayanlar yaptırım mı uyguluyor? Eğer yaptırım uyguluyorlarsa ne oldu? Battık mı, bittik mi, çöktük mü? Dimdik durduk. Şu 14 senede Türkiye’yi aldığımız yerden nereye getirdiğimiz ortada. Evelallah dik duracağız, yolumuza devam edeceğiz.”

İlgilinizi Çekebilir:  Ebu Said Yarpuzlu: Demokrasiyi Tasvip Etmiyoruz, Erdoğan'ı Destekleyeceğiz

Avrupa Parlamentosu (AP), Perşembe günü müzakerelerin geçici olarak askıya alınması yönündeki tavsiye niteliğindeki karar tasarısını kabul etmişti.

, AP’nin karar tasarısını 37’ye karşı 479 oyla kabul etmesine tepki göstermişti.

‘Mültecileri otobüsle göndeririz’

Cumhurbaşkanı ’ın daha önce de AB liderlerine “mültecileri otobüslere bindirip göndeririz” dediği iddia edilmişti.

Yunanca yayın yapan Brüksel merkezli Euro2day adlı haber sitesi, Erdoğan’ın AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude ile yaptığı görüşmenin tutanak notları olduğunu iddia ettiği bir belgeyi yayımlamıştı

Belgede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Juncker ve Tusk’a, “Herhangi bir zamanda ve ’a kapıları açıp, mültecileri otobüslere bindirip göndeririz” dediği görülmüştü.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın