Erdoğan: Rusya, Çin ve İran’la alışverişte yerli para kullanılacak

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Aralık 2016 | 6 Rebiülevvel 1438 Pazartesi 15:25

Cumhurbaşkanı , ve İran’la ticareti yerli parayla yapmanın adımlarını attıklarını söyledi.
Cumhurbaşkanı , Cumhuriyet Meydanında düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “tankla tüfekle ’yi yıkamayanların, ekonomik darbeyle yıkma yoluna girdiklerini” belirterek, “Bu oyunları tutmayacak, bu oyunların karşısında biz de kendi oyunumuzu oynayacağız.” dedi.

AA’da yer alan habere göre, Rusya, Çin ve İran’la yapılacak alışverişlerde yerli paranın kullanılması için görüşmeler yaptıklarını söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Başbakan, pazartesi akşamı Rusya’ya gidiyor. Bunları konuşacak. Onlardan bir şey alıyorsak onların parasıyla, onlar bizden alırken bizim paramızla alacaklar. Merkez bankalarına talimatı verdik. Bu oyunlar tutmayacak. Bu oyunların karşısında kendi oyunumuzu oynacağız.”

İlgilinizi Çekebilir:  Savcılıktan 28 Şubat'ta ikinci perde

“Türkiye’ye sesleniyorum: Yastık altında dövizi olan kardeşlerim, Doları, Eurosu olanlara diyorum ki; bu paraları altına ve Türk Lirası’na yatırın. Milliyiz biz, yerliyiz biz. Bizim Türk Lira’mız bereketlidir. Karşılıksız basıyorlar. Biz karşılıksız basmıyoruz. Onun için benim milletim bak şurada üç dört gün içerisinde yastığının altında ne var ne yok Türk Lirası’na çevirmeye başladı. Ne diyorlar? Benim param var ya, benim Türk Lira’m varken niye bunu kullanıyorum ya?”

Fetih Medya / Haber Merkezi

Gereksizse Sil