Erdoğan: KKTC’nin haklarının gasbedilmesine asla izin vermeyeceğiz

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 1 Aralık 2018 | 23 Rebiülevvel 1440 Cumartesi 23:44

Cumhurbaşkanı , Arjantin’de G-20 Liderler ’nin yapıldığı Costa Salguero Fuar Alanı’nda düzenlediği basın toplantısında, ‘Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon kaynaklarının asli sahiplerinden KKTC’nin haklarının emrivakilerle gasbedilmesine asla izin vermeyeceğiz.’ dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arjantin’de G-20 Liderler Zirvesi’nin yapıldığı Costa Salguero Fuar Alanı’nda düzenlediği basın toplantısında, “Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon kaynaklarının asli sahiplerinden KKTC’nin haklarının emrivakilerle gasbedilmesine asla izin vermeyeceğiz.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

RUM KESİMİ BÖYLE DEVAM EDERSE, GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

Rum kesimi, Kıbrıs Türkü’nün asli haklarını görmezden gelen mütecaviz politikalarını devam ettirdikçe gerekli önlemleri almayı sürdüreceğiz.

DOĞU AKDENİZ’DE KKTC’NİN HAKLARININ GASBEDİLMESİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ

Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon kaynaklarının asli sahiplerinden KKTC’nin haklarının emrivakilerle gasbedilmesine asla izin vermeyeceğiz.

FIRAT’IN DOĞUSUNU DA TERÖRİSTLERİN ELİNDEN ÇOK YAKINDA KURTARACAĞIZ

Suriye’nin kuzeyinde ülkemizin ve bölgemizin güvenliğine tehdit oluşturan hiçbir yapıya izin vermeyeceğiz.

Fırat’ın batısını olduğu gibi doğusunu da bölücü örgütünün zulmünden ve işgalinden çok yakın bir zamanda kurtaracağız.

KRİZİ

Erdoğan, “Dört yıla yakın süredir derinleşerek devam eden Yemen krizine artık acilen çözüm bulunması gerekiyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yemen halkının acıları en kısa sürede dindirilmelidir. Yemen’in bağımsızlığı, egemenliği, toprak bütünlüğü ve birliği mutlaka korunmalıdır.” ifadelerini kullandı.

CEMAL KAŞIKÇI CİNAYETİ

Erdoğan, “Hadiseden haberdar olduğumuz andan itibaren, Kaşıkçı cinayetini aydınlatmak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Suudi tarafından önce inkar edilen, ardından çarpıtılmaya çalışılan ve nihayetinde kabullenilen bu , Türkiye’nin kararlı tavrı sayesinde açığa çıkmıştır.” diye konuştu.

Erdoğan, “Bu olayı asla siyasi bir olarak görmedik. Bizim için bu olay alçakça bir cinayettir ve öyle de kalacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu vahşi cinayetin emrini vereninden, uygulayanına kadar tüm sorumluları ortaya çıkartılmadan ne İslam dünyasının ne de dünya kamuoyunun tatmin olması mümkün değildir.” dedi.

VİZELERİN KALDIRILMASI

Erdoğan, “Yaptığımız görüşmelerle vizeler konusunda kısmi olarak vizelerin kaldırılması kararını Sayın Putin verdi.” ifadelerini kullandı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın