‘Erdoğan, Avrupa’da yaşayan Türklerle bir araya gelecek’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Eylül 2018 | 4 Muharrem 1440 Cuma 09:49

Cumhurbaşkanı ’ın, 27-29 Eylül tarihleri arasında yapacağı Almanya ziyareti kapsamında ’da yaşayan Türklerle de bir araya geleceği bildirildi.

 

Cumhurbaşkanı ’ın, 27-29 Eylül tarihleri arasında yapacağı Almanya ziyareti kapsamında Avrupa’da yaşayan Türklerle de bir araya geleceği belirtildi.

’in haberine göre; son olarak 3 yıl önce gurbetçilerle buluşan Erdoğan’ın bu ziyareti sırasında Almanya’da yaşayan gurbetçilere seslenmesi bekleniyor. Yetkililer bu buluşmanın adresi ve zamanı üzerinde çalışıyor. Erdoğan’ın, Türklerin yoğun yaşadığı Köln’de İşleri Türk İslam Birliğine bağlı Merkez Camisi’nin açılışında gurbetçilere seslenebileceği belirtiliyor. Erdoğan’ın bu talebi hakkında Almanya’dan cevap bekleniyor. Almanya’dan gelecek yanıt durumunda programın netlik kazanacağı ifade ediliyor.

Erdoğan’ın gurbetçilere yapacağı konuşmada 24 Haziran’da yurtdışındaki Türk vatandaşlarından alınan oylar dolayısıyla teşekkür konuşma yapması bekleniyor.

Erdoğan son olarak 10 2015 tarihinde Almanya’nın Karlsruhe şehrinde DM Arena’da düzenlenen gençlik buluşması etkinliğine katılmıştı. 2016 girişiminden sonra Almanya, güvenlik gerekçesiyle Köln’de düzenlenen ‘Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi’nde Erdoğan’ın telekonferans yoluyla vatandaşlara seslenmesine izin vermemişti.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın