Erdoğan “Atatürk’ün vasiyetini yerine getirelim”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Ekim 2018 | 2 Safer 1440 Perşembe 08:56

Cumhurbaşkanı dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. ‘Atatürk’ün vasiyetinin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’den gelen Kaşıkçı olayıyla ilgili açıklamalar için de, Türkiye’yi ana muhalefet idare etmiyor, onlar kendi işlerine baksın” dedi.

CHP’NiN iŞ BANKASI HiSSELERi HAZiNE’YE

Erdoğan, Atatürk’ün vasiyetinin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hiç değildir” dedi.

Erdoğan, Türkiye İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin MHP ile birlikte ’de yapılacak yasal bir düzenleme sonucu Hazine’ye devrini gerçekleştirmeyi düşündüklerini açıkladı. Erdoğan, Atatürk hisselerinin şahıslara ve CHP’ye ait bir hak olmadığını söyledi.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

İş Bankası değil. , Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. , ‘Oradan bizim kasamıza giren yok ki’ diyor. Ben ‘Senin kasana giriyor’ demiyorum ki. Biliyorsunuz, mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Kurumu’na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada Yönetim Kurulu’na CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim Kurulu’na gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman.

MHP’YLE BİRLİKTE YAPARIZ

Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle yoluna koyulabileceği kanaatindeyim.”

Kızılcahamam’daki konuşmasında gösterdiği İnönü fotoğrafıyla ilgili de açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

CHP, FOTOĞRAFI ÇARPITTI

“Kızılcahamam’daki toplantıda İnönü’yle ilgili gösterdiğim fotoğrafa CHP’liler itiraz etmişler. Tek bayrak değil de çift bayraklıymış. Ben tek bayrak demedim ki zaten. Gösterdiğim fotoğrafta, zaten tek mi çift mi belli. İki tane çubuk orada gözüküyor. Bir tanesi Amerikan bayrağı. Bu da ortada. Şimdi çıkarmışlar tersinden gösteriyorlar ama yine de gizleyememişler. Çünkü mızrak çuvala sığmıyor.”

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın