Erdoğan: 16 Nisan dirilişin işareti olacak

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Şubat 2017

Anayasa değişikliğinin idare sistemini güçlendirdiğini savunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Meclisin bilgi edinme ve denetleme yetkisi güçlendiriliyor. Cumhurbaşkanının yargılanabilmesinin yolu açılıyor” diye vurguladı.

Anayasa değişikliğinin idare sistemini güçlendirdiğini savunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Meclisin bilgi edinme ve denetleme yetkisi güçlendiriliyor. Cumhurbaşkanının yargılanabilmesinin yolu açılıyor” diye vurguladı.

Chp’nin iddia ettiği gibi rejim değişmiyor’

CHP’nin anayasa değişikliği hakkındaki itirazlarını reddeden Erdoğan, “Türkiye’de CHP’nin dediği gibi rejim değişmiyor. Meclis kapanmıyor. Yargı etkisiz hale getirilmiyor” dedi.

‘Gençler kendilerini 15 Temmuz’da ispat etti’

Referandumun gençlerin önünü açacağını ifade eden Erdoğan, “Gençlere 16 Nisan’da yeni bir gün doğacak. Sizlere siyasetin yolunu açmayanlar, 16 Nisan’da bunu görecekler… Kapı kapı dolaşacağız. 56 gün kaldı. Gençlerimize güveniyorum. Siz kendinizi 15 Temmuz’da ispat ettiniz.” dedi.

‘Yargının bağımsızlığı güçlenecek’

Erdoğan, şöyle devam etti: “Yargının bağımsızlığı, tarafsızlığıyla güçlendiriliyor. Geçmişte yargıyı yıpratan tartışmaların önüne geçeceğiz.”

‘Farklı kültürler bir arada yaşayabiliyor’

Ülkede toplumsal bölünme yaşandığına dair iddialar hakkında da konulşan Erdoğan, “Her kim ki bu ülkede farklı kültürdeki insanlar bir arada yaşayamaz diyorsa, gelsin Gaziantep’e baskın” dedi.

Hükümetten İstihdam Seferberliği

Türkiye’de istihdam seferberliği başlattıklarını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gaziantep’in bu seferberliğe 15 bin ilave istihdam tahaüddüyle katılmasından çok memnun oldum. İstihdam sözü verip de tutmayanları tüm Türkiye’ye ifşa edeceğim” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  Trump: Bende kayıt yok!

Rakka Operasyonu

Türk ordusunun Suriye’nin El Bab kentinde DAEŞ’e karşı başarılı bir şekilde mücadele ettiğini ifade eden Erdoğan, sırada Rakka’nın olduğunu belirtti: “El Bab da halloluyor. ABD ile mutabık kalırsak, Rakka’yı da katil sürüsünden temizleyeceğiz.”

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?