Er-Reşak: Hiçbir grup tek başına Filistin kurumlarını ele geçiremez ​

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Mart 2018 | 24 Cemaziyelahir 1439 Pazartesi 21:55

’ın gerçek anlamda ortaklık istediğini belirten ​Er-Reşak: Hiçbir grup tek başına kurumlarını ele geçiremez.

 

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, hiçbir grubun tek başına Filistin kurumları üzerinde egemenlik kuramayacağını ve Filistin halkının büyük çoğunluğunu gözardı ederek tek başına karar veremeyeceğini söyledi.

Er-Reşak, Arabi 21 sitesine yaptığı açıklamada, bu yöndeki girişimlerin Filistin’deki bölünmüşlüğü derinleştireceğini ve çabalarına vuracağını, birlik ve bütünlüğe susamış Filistin halkına olumsuz mesaj vereceğini ifade etti.

Hamas’ın ’in eski haliyle ’ta altında toplantıya çağrılmasına karşı olduğunu belirten Er-Reşak, Hazırlık Komitesi’nin ’taki toplantısında Ulusal Konsey’in tüm grupların katılımıyla toplanması konusunda anlaşma sağlandığını hatırlattı.

Er-Reşak, Hamas’ın Filistin halkının tüm kesimlerini birleştirecek, direniş üzerine kurulu bir stratejiye dayanan gerçek anlamda siyasi ortaklık istediğini kaydetti.

Uzlaşının sağlanması için yaptıklarının hareketin uzlaşı konusundaki ciddiyetinin kanıtı olduğunu belirten Er-Reşak, Filistin halkının asil parçası ve en büyük grup olduklarını söyledi.

Hamas’ın ve tüm grupların bulunmadığı bir yapının Filistin halkını temsil edemeyeceğine işaret eden Er-Reşak, Filistin davasının tehlikeli bir dönemden geçtiğini ifade etti.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın