Enver El Evlaki: Çocuklarınızı Fatih Sultan Mehmet’i Öğreterek Büyütün

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Ocak 2018 | 28 Rebiülahir 1439 Pazartesi 10:45

El Hicret Bülteni, yeni sayısını yayınladı. ‘Çocuklarımızı Cihat ve Mücahitlerin Sevgisiyle Büyütmek’ başlıklı Bülten, bu sayısında Lideri Enver El Evlaki’nin konu hakkındaki görüşlerine yer vermiş.

El Hicret Bülteninde yer alan Enver El Evlaki’nin görüşlerini uluslararası güvenlik ilgilisi okurlarımız için Türkçeleştirdik:

“Çocuklarımızın cihat ve mücahit sevgisiyle büyütülmesi gerekir.

Onlara aktardığımız kıssaların zengin cihat tarihimizden gelmesi gerekir.

Onları Ali Bin Ei Talib, Halid Bin Velid, Ebu Ubeyde, Sad Bin Ebi Vakkas, Fatih Sultan Mehmet, Muhammed Bin El Kasım ve Selahaddin ile büyütmeliyiz.

Onların örnekliklerin günümüz cihat kahramanları olmalı.

Diğer yandan Firavun’a, Karun’a ve Ebu Cehil’e ve tabi ki günümüzün Firavunlarına, Karunlarına ve Ebu Cehillerine nefreti öğrenmeliler.

Çocuklarımıza ‘sorunlardan uzak dur ve iyi çocuk ol’ (anlayışı) öğretilmemeli, aksine ‘seni belaya sokacak olsa da doğru olan şeyi yap’ düsturu verilmeli.

Pasif biri olmak yerine proaktif biri olmayı öğrenmeleri gerekir.

Aşerei Mübeşşereden olan Zubeyr Bin Avvam, oğlu Abdullah’ı daha çocuk yaştayken beraberinde meydanlarına götürürdü. Fakat Abdullah henüz bir çocuk olduğu ve bu yüzden savaşamadığı için babası, ona küçük bir bıçak taşıtır ve meydanlarında dolaştırırdı ki yaralı kafirleri bulsun da işlerini bitirsin diye. Daha sonra Abdullah büyüdü de bu Ümmetin büyük savaşçılarından biri oldu.

Fiziki cihat her ne kadar erkeklerin alanı olsa da bacılarımızın da kocalarının yaşadığı ‘mücahit hayatını’ yaşamaları gerekir. Eğer cihada gidecek olursa eşinin destekçisi olması, şehit olursa memnuniyet duyması, olursa da sabırlı olması gerekir.

Mücahit bir bacı Ensar hanımları gibi olmalı. İslamın babalarını, kardeşlerini, kocalarını ve evlatlarını onlardan götürdüğünü görüyorlardı fakat yine de bu amellerin sonuçlarını çok iyi bilerek muhacirleri ağırlıyor, evlerin onlara açıyor, paralarını onlara harcıyorlardı.”

İmam Enver El Evlaki

Fetih Medya


Kaynak: Asyanın Sesi / Sorumluluk kaynağa aittir.

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , ,

Bir Yorum Yazın