Endonezya’da polis baskını sırasındaki kadın, kendini havaya uçurdu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Mart 2019 | 6 Recep 1440 Çarşamba 22:21

Endonezya polisi, terörist eşi olduğundan şüphelendiği bir kadının Kuzey Samatra bölgesinde bulunan evine yapılan sırasında kendisini havaya uçurduğunu, olayda kadın ve oğlunun hayatını kaybettiğini açıkladı.
Sözcüsü Didi Prastio konu ile ilgili yaptığı açıklamada, polisin dün akşam saatlerinde tutuklu bulunan Ebu Hamza kod adlı ’in Sibolga’da bulunan evine baskın düzenlediğini söyledi.
Sözcü açıklamasında, polisin eve baskın düzenlediği esnada içerde bulunan bir kadının bombayı patlatarak, bir polis memurunun yaralanmasına neden olduğunu ifade etti. Didi Prastio, aldıkları bilgi doğrultusunda patlama sonrası kadın ve çocuğun hayatını kaybettiğini belirtti. Prastio açıklamasında ayrıca, polisleri tehlikeye sokabilecek patlayıcılar olduğundan şüphelendikleri için eve giremediklerini belirtti.
Ulusal Polis Şefi Tito Karnavian düzenlediği basın toplantısında, Hüseyin’in DAEŞ’a bağlı olduğunu düşündüklerini söyledi.
Ülkede DAEŞ ile bağlantısı olan yerel bir örgütün geçtiğimiz ayında Endonezya’nın en büyük ikinci kenti Surabaya’da kiliseleri alan 3 bombalı eylemi gerçekleştirdiği belirtildi. Surabaya’da düzenlenen saldırılar aynı aileye mensup kişilerce yapılırken, ailenin 13 üyesi dâhil 28 kişinin saldırılarda hayatını kaybettiği ifade edilmişti.
Pazar günü Sibolga’ya gerçekleştirmeyi planlayan Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, olayın 17 Nisan’da yapılacak seçimleri etkilemeyeceğini söyleyerek, için polislere teşekkür etti.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.