El-Kassam Tugayları tünellerle ilgili İbranice mesaj yayınladı ​

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 2 Temmuz 2018 | 18 Şevval 1439 Pazartesi 01:47

İslami Direniş Hareketi ()’ın kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, “Ölü ve devrimci ” arasında başlığıyla İbranice bir bildiri yayınladı.

İşgal ordusunun Şeridi’ndeki tünelleri bombaladığı iddiasını yalanlayan El-Kassam Tugayları, direniş tünellerini bombaladığını iddia eden güçlerinin doğru söylemediğini belirtti.

20’nci yüzyılın Gazze Şeridi’nin geçmişte kaldığını ifade eden El-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’ne saldıracak herhangi bir düşmanı bekleyenin insan hayalinin ötesinde olduğunu söyledi.

Direniş güçlerinin sadağında birçok sürpriz olduğunu bildiren El-Kassam Tugayları, söz konusu sürprizlerin en küçüğünün düşmanı ağzı açık bırakacağını ifade etti.

El-Kassam Tugayları, ateşkesin sona erip savaşın başlaması halinde yılanın başından kuyruğuna kadar herkesin bayram göremeyeceğini belirtti.

İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın sitesinde yayınlanan bildiride, işgal ordusunun zaman zaman çıkıp Gazze Şeridi’ndeki saldırı tünellerini yıktığını öne sürdüğü fakat yıkıldığı iddia edilen tünellerin 2014 yılından bu yana hizmette olmadığı hatırlatıldı.

Bildiride, işgal ordusunun işgal rejimi toplumunun moralini yükseltmek istediği ve bunun için asılsız kahramanlıklar uydurduğu kaydedildi.

 

Kaynak: Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın