El Kaide liderinden Batılı analistlere: Hatalarınızı bedavaya mı düzelteceğim?

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Şubat 2018 | 23 Cemaziyelevvel 1439 Cuma 17:50

Batılı uzmanları eleştiren Ahmed el , ’nin kitabından dikkat çeken bir pasaj paylaştı. Küresel cihat grupları hakkındaki uzman görüşleri ile tanınan Ahmed el Hamdan, Dr. Eymen ez ’nin kitabından bir pasaj paylaştı.
Hamdan, Telegram kanalında yaptığı paylaşımda Batılı uzmanların hala cihat yanlısı grupları doğru analiz etmekten uzak olduğunu söyledi.
Hamdan, Zevahiri’nin kitabından Batılı analistleri ‘ti’ye aldığı bir bölüm paylaştı:
“Batılı analistler!
Dr. Eymen ez Zevahiri, William Mccants tarafından yönetilen “Militan İdeoloji Atlası” adlı araştırmaya ilişkin söyle söylüyor:
Tuhaf bir şekilde, bu araştırma ordusunun “Terörizmle Mücadele Merkezi” tarafından yayınlandı ve bana dair 1,5 sayfa rapor içeriyordu. (s.358-359) Bunu yazan herkesin doktorası olmasına ve ordusunun onlarla gurur duyduğu gerçeğine rağmen, rapor 13 tane yanlış içeriyordu.
Bana ilişkin hatalardan biri de-hayatım boyunca onlara hiç katılmamış olmama rağmen-14 yaşında Kardeşler’e katıldığım iddiası.
Diğer 12 hataya gelince, onlar bu hataları kendileri bulmalı. Büyük bütçelerle fonlanırken, onların hatalarını bedavaya düzeltebileceğimi mi düşünüyorlar? Bilakis, bırakalım araştırsınlar ve yorulsunlar.
(“Fursan Taht Rayatu’n Nebi”, 6. sayfa, dipnotlar)”
Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın