“Sen Ahmed Bin Hanbel ve İbn Teymiyye gibisin”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 2 Mart 2017 | 3 Cemaziyelahir 1438 Perşembe 14:00

tarafından çıkarılan El Nefir Bülteni, ‘Harika Yaşadın, Memnun Öldün’ başlığıyla yayınlandı. Bülten, geçtiğimiz hafta vefat eden Şeyh Ömer Abdurrahman hakkında bir yazıyı içeriyor.

‘Mücahit İmam Şeyh Ömer Abdurrahman’ın hayatı ancak büyük bir adamın sahip olabileceği durumlarla doludur’ denilen Bülten’de Ömer Abdurrahman’ın hayatı ‘hakkı arayan için bir aydınlatıcı aydır’ ifadelerine yer verildi.

Tarihin Ömer Abdurrahman’ın gardiyanlarını, infazcılarını ve düşmanlarını sadece Ebu Cehil ve Ebu Rigal olarak hatırlayacağını belirten El Kaide yayını, Şeyh Ömer Adurrahman’ın tarihe geçtiğini ve nesiller için yaşayan bir örnek olarak kalacağını kaydetti: “Allah, işte böylece hak ve bâtıla misal verir. Sonra köpük çözülüp, dağılarak gider. Fakat insanlara faydası olan şeyler, böylece yeryüzünde kalır. Allah, işte böyle misaller verir.” [Rad 17]

Ömer Abdurrahman’ın hayatını harika bir şekilde yaşadığını ifade eden El Nefir, onun ölürken de memnun olduğunu söyledi.

Ömer Abdurrahman’ın cenazesinin benzeri görülmemiş şekilde olaylara sahne olduğu ifade edilen El Nefir Bülteninde Şeyh Ömer Abdurrahman, Ahmed Bin Hanbel’e ve İbn Teymiyye’ye benzetildi.

El Nefir Bülteni şu dualarla son buldu: “Allah sana rahmet etsin ey Şeyh Abdurrahman. Seni Firdevs el Ala’da peygamberler, Sıddıklar ve şehitlerle bir etsin. Onlar ne güzel dostturlar.

Ey Allahım kulun Ömer Abdurrahman’ı affet. Onun derecesini yükselt. Bizi ve onu bağışla ey alemlerin Rabbi! Onun mezarını nur kıl. ”

Kaynak:’nın Sesi

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , ,

Bir Yorum Yazın