El-Hayye: Büyük Dönüş Yürüyüşleri hedeflerine ulaşıncaya kadar devam edecek

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Nisan 2018 | 28 Recep 1439 Cumartesi 21:47

İşgal bayraklarını yakan Filistinlilerin bu bayrakları onaylamadıklarını belirten El-Hayye: hedeflerine ulaşıncaya kadar devam edecek.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Halil El-Hayye, Büyük Dönüş Yürüyüşlerinin hedeflerine ulaşıncaya kadar devam edeceğini söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne demeç veren Hamas El-Hayye “’a kadar yürüyüşler devam edecektir. Bugünden sonrası da var. Bu insanlar deniz dalgası gibi akacak, ardından başka bir dalga gelecektir” dedi.

El-Hayye yaptığı açıklamada, Filistin halkının dönüşü gerçekleştirinceye kadar İsrail’e karşı intifada ve direnişine devam edeceğini belirtti.

Masum ve korumasız Filistin halkının İsrail’den korkmadığına, işgalcinin oturtmaya çalıştığı gençlerin yürüyüşlerine devam edeceklerine dikkat çeken El-Hayye, İsrail bayraklarının yakılmasının ise halkın bu bayrağı ve bayrağı sahiplenenleri tanımadıklarını gösterdiklerini kaydetti.

30 Mart Toprak Günü’nde, Büyük Dönüş Yürüyüşleri başlatan Filistin halkına saldıran işgal güçleri şimdiye kadar 35 kişiyi şehit etti, 4000 kişiyi de yaraladı

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın