El-Hayye: 15 Mayıs’ta suni sınırları parçalayacağız

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Nisan 2018 | 30 Recep 1439 Pazartesi 12:47

Kudüs Müfrezeleri şehitlerinin töreninde konuşan El-Hayye: 15 Mayıs’ta sınırları parçalayacağız.

İslamî Hareketi () Siyasi Birimi üyesi Halil El-Hayye, 15 Mayıs’ın sınırında yapılan Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinlikleri için zirve olacağını, dolayısıyla işgalcinin o günü beklemesini, hiç kimsenin o gün başkaldıran insanları durduramayacağını söyledi.

Dün (14 Nisan Cumartesi) Gazze’nin güney bölgesinde bulunan Rafah şehrinin doğu sınırında meydana gelen patlamada şehit olan Kudüs Müfrezelerine mensup 4 mücahidin cenaze törenlerine katılan El-Hayye, “halk işgal edilmiş topraklarımız üzerine çizilen suni sınırları parçalayacaktır. Dönüş yürüyüşleri, direnişinin işgalciye karşı sahip olduğu direniş yollarından biridir” dedi.

Dün şehit olan Kudüs Müfrezeleri mücahitlerinin alanındaki gayret ve çabalarına değinen El-Hayye, bu şehitlerin Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne katılan halkın kılıcı ve zırhı olduklarını ifade etti.

Filistin halkının sahip olduğu iradenin işgalcinin 1948’de işgal ettiği toprakların üzerine çektiği dikenli tellerden ve yapmacık sınırlardan daha güçlü olduğuna dikkat çeken El-Hayye “düşmana şunu söylemek istiyoruz. 15 Mayıs’ı bekleyin. Uyanacak devi kimse durduramaz. Kudüs’te buluşuncaya kadar dalga üstüne dalga gelecektir” ifadesini kullandı.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın