Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

El-Halil de İşgal yönetimi Filistinlilere ait binalar hakkında yıkım kararı verdi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Eylül 2019 | 12 Muharrem 1441 Çarşamba 07:47

El-Halil’in kuzeyinde İşgal Filistinlilere ait binalar hakkında kararı verdi.

 

İşgal yönetimi, El-Halil’in kuzeyindeki Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bulunan Filistinlilere ait binalar için ruhsatsız inşa edildikleri gerekçesiyle yıkım kararı verdi.
İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalı, mahkemesinin söz konusu binaların yıkılacağı belirlemesi için işgal hükümetine iki hafta süre verdiğini söyledi.

Haberde, İsrail milli arazilerini örgütü Regavim’in Gush Etzion Yahudi yerleşkesi çevresindeki binaların kanunlara aykırı bir şekilde inşa edildiğini ileri sürdüğü kaydedildi.
Aşırı sağcı Rehavim örgütünün Sair beldesinden Filistinli Şelalide ailesinin Gush Etzion yakınlarındaki araziye beş yıl önce el koyduğunu ve Yahudi yerleşkesine giden yolu ele geçirdiğini, bölgede birçok inşa ettiğini ve arazisinde ekim yaptığını iddia ettiği belirtildi.
Örgütün ayrıca ’da işgal ordusuna bağlı faaliyet gösteren İdare’yi de işgal mahkemelerinin verdiği yıkım kararlarına rağmen beş yıldır yıkım kararlarını görmezden gelmekle suçladığı ifade edildi.

Filistinlilere ait binalar hakkında yıkım kararı veren işgal mahkemesinin “devletin” kararları uygulamakta çok geciktiğini öne sürdüğü ve yıkım tarihini belirlemesi için bir süre verdiği bildirildi.

Yıkım kararı verilen binaların sahiplerinin yaptıkları itirazların reddedildiği açıklandı.
Rehavim örgütünün Filistinlilere ait topraklara el koyarak Yahudi yerleşkeleri inşa etmek için çalıştığı belirtildi.

Kaynak: Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.