El-Bergusi’den Filistin Yönetimi’ne ‘Esir ailelerinin maaşlarını ödeyin’ çağrısı ​

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2018 | 28 Zilkade 1439 Cuma 13:37

rejimi zindanlarında bulunan ve esirler arasında en fazla süreyi zindanda geçirdiği için kendisine ‘Esirlerin Piri’ lakabı takılan Nail ’ne çağrıda bulunarak zindanlarında bulunan esirlerin ailelerinin kestiği maaşlarını geri ödemesini istedi.

El-Bergusi mesajında “esirlere ve ailelerine verilen ancak daha sonra kestiğiniz maaşlarını tekrar vermeniz için bizi boş mide (açlık grevi) eylemlerine zorlamayın” dedi.

El-Bergusi’nin yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan mektubu şöyle:

Siyonist gardiyanlara ve onların baskıcı uygulamalarına karşı, özellikle de şu günlerde esirlerin yanında durmaktan bir an bile geri durmayan direnişçi halkımıza!…

Vicdanen, ahlaken ve vatanseverlik olarak nefsimize baskı yapan bazı hususlardan artık bıktık. Biz hâlâ ilk ve son düşmanımızı Siyonist gardiyanlar olarak görmekteyiz. Ancak birlikte aynı hücreleri paylaştığımız Gazzeli esir kardeşlerimizin maaşlarının kesilmesi, ırkçı bir ayrımcılık yaptığımızı ortaya koydu.

O nedenle içimize ekilen sorumluluk bilinci, önemli bir sorumlulukla karşı karşıya olduğumu ortaya koyuyor. esirle birlikte boş mide (açlık grevi) eylemine giren biri olarak bugün sorumluluğumuzu yerine getirmekten, kardeşlerimize konusunda üzerimize düşeni yapmaktan geri durmayacağız. Onun için bugün esir hareketi için daha acı olacak boş mide eylemine girmeye bizi zorlamayın. Dün esir olup bugün karar merciinde olanlara karşı eylem yapmaya bizi zorlamayın.

Açlık grevine girmememiz ancak kesilen maşaların ödenmesi ve esirleri savunmanın ulusal bir görev olarak kalmasına bağlıdır.

’tan halkımıza özgürlük ve zafer diliyoruz.

Kardeşiniz, Nail El-Bergusi Ebu’n-Nur

 

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın