El-Berdevil: Abbas Filistinlileri temsil etmiyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Ocak 2019 | 2 Cemaziyelevvel 1440 Salı 12:28

Yetkilerinin elinden alınması çağrısında bulunan: Filistinlileri temsil etmiyor.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Salah El-Berdevil, Filistin Yönetimi Başkanı ’ın kullandığı “düşük seviyeli” dilin Abbas’ın yöneticiliğe ehil olmadığını gösterdiğini söyledi.

El-Aksa televizyonuna konuşan El-Berdevil, Abbas’ın Filistin halkını yönetme yeterliliğine sahip olmadığını ve elindeki yetkilerin alınması için tüm grupların seferber olması gerektiğini açıkladı.

El-Berdevil, grupların Abbas’ın yetkilerini elinden almaları gerektiğini ifade ederek, Filistin halkının dünyanın gururu olan devrimci ve harika bir halk olduğunu belirtti.

Abbas’ın görevden azledilmesi için çabaların birleştirilmesi gerektiğine işaret eden El-Berdevil, Hamas’ın Abbas’ başkanlık çekişmesine girmeyeceğini, çünkü Abbas’ın Filistinlileri temsil etmediğini söyledi.

El-Berdevil, Abbas’ın son kararlarıyla keyfine göre ettiğini ve psikolojik sorunlar yaşadığını gösterdiğini ifade etti.

Abbas’ın ’de ’in kuruluş yıldönümü faaliyeti düzenleyerek çatışmayı iç cepheye taşımayı hedeflediğini bildiren El-Berdevil, Filistin Yönetimi Başkanı’nın Gazze’deki taraftarlarına “Ya ayaklanın ya da maaşlarınızı keserim” mesajı verdiğini kaydetti.

Kaynak:fiem

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.