Ebu Yusuf El Kannasi’ye dair şahidliğim [1]

Yazar: Muhammed Atta - Yazının Tarihi: 15 Aralık 2018 | 8 Rebiülahir 1440 Cumartesi 06:38

Sahadan aktivist , dünyanın altıncı kanası olduğu düşmanlarınca tescil edilen  Ebu Türki hakkında şahidliğini dile getirdi. Bu şahidliği sizin için bölüm bölüm derledik. Ayrıca her bölümde olarak Ebu ’un daha önce hiç yayınlamayan fotoğraf ve görüntülerini sizinle paylaşacağız inşaallah

Türki. direnişinin ilk kanasçılarından. Birçok mücahidin kanas ilminin öğrenmesinde emeği geçen birisi. Ve inşaallah yapılan kanas ameliyelerinin onun için sadakayı cariye olmasını ümit ediyoruz.

Birgün Ebu Yusuf savaşın ilk dönemlerinde Haleb’in en hareketli mahallelerinden Seyfuddevle semtinde rejimin ribat noktalarından birisini gözleme alır ve noktadakilerin hiç açık vermediklerini ve gözetlemeyi ayna üzerinden yaptıklarını fark eder. Ne kadar mermi atılsa da aynanın içinden geçen mermi noktada duran askere hiçbir zarar vermez ve bir ayna getirerek gözetlemelerine devam ederler.

Ebu Yusuf olaya bir çözüm bulması gerektiğini düşünür ve daha önce teorik olarak öğrendiği bir taktiği uygulamaya geçirir: Bir kıl testere temin eder, atacağı merminin sivri ucunu keser ve kısmen düz bir hale getirir. Noktayı görebileceği uygun bir atış yeri seçer ve beklemeye başlar. Nöbetçinin arkasındaki duvara yasladığı aynadan gözetleme yaptığı bir sırada, düz uçlu mermisiyle aynaya bir el ateş eder ve ayna paramparça olur. O günden sonra o noktadan ayna ile nöbet tutma uygulaması iptal edilir.

Muhammed Atta
Telegram: @Shamuna1440


Rif El Muhendisin – / Ebu Yusuf’un Kannas Mecmuası 

 

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Abu
    16 Aralık 2018 14:12 Kullanıcı Profili

    Allah subhane ve teala şehadetini kabul etsin..

    Güzel atlara binip gittiler. Elhamdulillah

Bir Yorum Yazın