Ebu Merzuk: Abbas’ın Hamas’ın silahlarını talep etmesi sadece i̇şgalciye hizmettir

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Nisan 2018 | 28 Recep 1439 Cumartesi 21:29

Abbas’ın ’ın silahsızlanmasını talep etmesini eleştiren Ebu Merzuk: Abbas’ın Hamas’ın silahlarını talep etmesi sadece i̇şgalciye hizmettir.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Yönetimi Başkanı ’ın hareketin silahlarını teslim etme talebini sert bir dille eleştirerek, bu talebinin sadece işgalciye hizmet ettiğini belirtti.

Hamas Siyasi Birimi üyesi Musa Ebu Merzuk bugün (14 Nisan Cumartesi) sosyal paylaşım sitesi twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “ABD Başkanı özel temsilcisi de Hamas’tan gerçek dünyaya katılması için silahlarını bırakmasını ve ’yi Filistin Yönetimine teslim etmesini istemişti. Bu talep Siyonistlerin de talebidir. Ancak Mahmut Abbas neden bizden böyle talepte bulunuyor?” dedi.

Ebu Merzuk devamla “Daha da tuhaf olanı bu insanların düşmana hizmet etmeleri ve onların taleplerini karşılıksız gerçekleştirmeleridir. Nitekim düşmanla güvenlik koordinasyonu da böyledir. Şahsi çıkarları için bu hizmetleri sunmaktadırlar” ifadesini kullandı.

Mahmut Abbas geçen Pazar günü şehrinde düzenlenen Fetih Merkez Komisyonu toplantısında yaptığı konuşmada, Hamas’ın Gazze’de ve güvenlik dâhil Gazze ile ilgili dosyaları tamamen kontrol altına almalarını reddetmesi durumunda Gazze’de olup bitenden sorumlu olmayacaklarını tarafına bildirdiklerini ifade etmişti.

ABD Başkanı Trump’ın Barış Temsilcisi Jason Greenblatt da geçen Perşembe günü (12 Nisan) twitter hesabında yaptığı açıklamada, Hamas’ın Gazze’deki otoriteyi Filistin Yönetimi’ne bırakması ve silahsızlanması gerektiğini söyledi.

Greenblatt açıklamasında “Hamas gerçek dünyaya katılmak istiyorsa önce şiddeti bırakması, İsrail’i tanıması, daha önce imzalanan antlaşmalara uyacağı taahhüdünde bulunması gerekir. Hamas’ın gerçek bazı kararları alma zamanı artık gelmiştir” dedi.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın