Ebu Abdullah Eş Şami Öldürüldü mü?

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Temmuz 2018 | 4 Zilkade 1439 Salı 19:58

Bazı kaynaklarında dün yayınlanan haberde ’nin suikastle öldürüldüğü bilgisine yer verilmişti.

kaynakları HTŞ Şer’i kadılarından Ebu Abdullah Eş Şami’nin suikastle Marat Numan’da maskeli kişilerce pusuya düşürüldüğü bilgisini geçmişti. Ayrıca yanlısı haber kaynakları suikastin arkasında HTŞ olduğunu ve Ebu Abdullah’ın ’den ayrılmayı isteyen liderlerden olduğu için öldürüldüğü iftirasına yer verildi.

Ancak bu iftiradan öte gitmiyor. Ebu Abdullah’ın açıklamalarında El Kaide’den ayrılma değil tam tersine alış veriş ahdi muhayyerliğine vurgu ile bu nevi propagandaların önüne geçmeye çalıştığı görülüyor. Ebu Abdullah’ın bu yönde tercümesine yer verdiğimiz beyanatı da bulunuyor.

Propaganda malzemesi olarak kullanılmaya çalışan habere mevzu bahis olan dün suikaste uğrayan kişinin Emni emirlerden aynı isimde Ebu Abdullah Eş Şami ile ilgili. Şer’i kadı olan Ebu Abdullah Eş Şami ise şuan hayatta.

Ulaştığımız yerel kaynak Ebu Abdullah Eş Şami’nin İdlib’de ve durumunun gayet iyi olduğunu yayınlanan haberlerin kasti olabileceğini söyledi. Açıklamada yayılan bu yalan haberin, bölgede El Kaide – HTŞ ikilemi çıkartıp çatışma ortamına sürükleme amacı güden bazı mihraklara hizmet anlamı taşıdığının da altı çizildi.

Kaynak: Medya

Fetih Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın