Dünyanın gözü İstanbul’da! Büyük zirve başladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Ekim 2018 | 18 Safer 1440 Cumartesi 21:06

Türkiye’nin sahipliğinde, Cumhurbaşkanı , Devlet Başkanı Putin, Başbakanı ve Cumhurbaşkanı Macron’un katılımıyla düzenlenen ‘Suriye’ konulu dörtlü zirve başladı.

 

Türkiye’nin ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı , Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un katılımıyla düzenlenen ‘Suriye’ konulu dörtlü tarihi zirve başladı.

Dörtlü toplantı öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı.

Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

Değerli dostlarım sizleri şahsım, ülkem ve milletim adına selamlıyorum. Türkiye’ye, İstanbul’a hoş geldiniz. Suriye konulu zirve konulu toplantı münasebetiyle sizleri ülkemde ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

TÜM DÜNYANIN GÖZLERİ ŞU ANDA TOPLANTIMIZDA

kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm dünyanın gözleri şu anda bu toplantımıza yönelmiş durumda. Samimi ve yapıcı bir anlayışla hareket ederek bu beklentileri boşa çıkarmayacağımıza inanıyorum.

Suriye; sayın Putin ile istişarelerimizde en öncelikli konular arasında yer alıyor. Sayın Macron ve sayın Merkel ile de yakın temasta olmaya, kendilerini süreç hakkında bilgilendirmeye daima özen gösterdik.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın