Dünya Musul’a odaklanırken Halep’te katliam devam ediyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Ekim 2016 | 17 Muharrem 1438 Salı 12:37

’a düzenlenen tüm dünyada gündemin ilk sırasına otururken ’te son bir günde düzenlenen hava saldırılarında 100’den fazla insan hayatını kaybetti.

Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Halep’teki operasyonlarını bugün itibariyle durdurduklarını açıkladı ancak son 24 saatte düzenlenen hava saldırılarında ölenlerin sayısı 100’ü aştı.

Şoygu, “ hava güçleri ve ordusunun Halep bölgesindeki operasyonları bugün (TSİ) 10.00’da durduruluyor. Hava operasyonlarının planlanandan önce durdurulması, 20 Ekim’de uygulanacak ‘insani mola’ için gerekli” dedi.

Rusya ve Suriye güçlerinin Halep’te ortak düzenledikleri hava saldırılarında son 24 saatin bilançosu ise ağır oldu. Dün günün erken saatlerinde düzenlenen ilk saldırıda 49 sivil hayatını kaybetti.

Son bir gün içerisinde Halep’in tarafından kontrol edilen başta Azez olmak üzere diğer bölgelerinde de hava saldırılarında 50’den fazla insan öldü.

Gündemin Musul’un ’tan alınması için düzenlenen operasyona yoğunlaştığı sırada Halep saldırılarının artması dikkat çekti. Rusya’nın hava saldırılarını durdurduğu yönündeki taahhüdüne uyup uymayacağı ise merak ediliyor. Daha önceleri de ateşkes kararına rağmen hava saldırıları devam etmişti.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın