Duma’daki boş kimyasal gaz tüpleri görüntülendi

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Nisan 2018 | 30 Recep 1439 Pazartesi 11:50

Batılı gizli servislerin ’da 78 kişinin can verdiği kimyasal saldırıya ait bulduğu kanıtlar arasında dev bir varil bombası ve boş kimyasal gaz tüpleri bulunuyor.

, İngiltere ve ’nın Suriye’nin tesislerine yönelik düzenlediği operasyona gerekçe olan Doğu Guta’nın Duma Mahallesi’ndeki saldırısının kanıtları ortaya çıktı.

Fransız dış istihbarat servisi DGSE ve İngiliz gizli servisi ’ın hazırladığı raporlar, rejiminin son bir yılda kendi halkına karşı düzenlediği kimyasal saldırılarına ait belgeler sunuldu.

Vari̇l bombası

Batılı istihbaratçıların ele geçirdiği deliller arasında, son saldırının gerçekleştiği Duma’da bulunan varil bombası ve gaz tüpüne ait fotoğraflar da yer alıyor. Suriye ordusunun halkın yaşadığı bölgelere varil bombalarıyla daha önce de defalarca düzenlediği biliniyor.

Fransız istihbaratının raporuna göre, Duma’da en az 78 kişinin ölümüyle sonuçlanan 7 Nisan’daki son saldırı, Esad rejiminin bu yıl içinde 12’nci kimyasal silah saldırısı. Raporda henüz teyit edilmemiş olanlarla birlikte kimyaasal silah kullanıldığı düşünülen saldırı sayısının ise 44’ü bulduğu belirtiliyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın