Drone’lara karşı doğal yöntemler

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Şubat 2017 | 21 Cemaziyelevvel 1438 Cumartesi 17:00
polisi, izinsiz uçurulan insansız hava araçlarını indirmek için kartalları eğitmeye başladı.
Fetih Medya

Hollanda polisi, izinsiz (insansız hava aracı) kullanımına karşı önlem olarak yetiştiriyor. Kuşların avcı içgüdülerini kullanarak drone’ları etkisiz hâle getirmeyi planlayan , şimdilik başarılı görünüyor.Fetih Medya

Drone kullanımının oldukça yaygın olduğu ülkede polis, yasa dışı kullanıma karşı elektronik ve fiziksel çözümler de arıyor. Kartalları kullanma projesi hâli hazırda deneme aşamasında. Kuşlar, av olarak gördükleri aracı yakaladıktan sonra içgüdüsel olarak hemen kuytu bir yere çekip yemeye çalışıyor.

Fetih Medya

Kartalların sert pençeleri, görüntülerdeki drone’un pervanelerinden etkilenmiyor ancak farklı modellerle nasıl sonuçlar alınacağını kestirmek zor.

Fetih Medya

Akla gelen ilk kötü ihtimâl, ufak bir hesaplama hatasında kuşların tüylerinin pervanelere takılıp zarar görmesi.

İlgilinizi Çekebilir:  Almanya’dan Rusya açıklaması

Fetih Medya

’nin pek çok kentinde polis, izinsiz drone’ları vurarak düşürme yetkisine sahipken, polisi kendi drone’larının taşıdığı ağlar yardımıyla izinsiz hava araçlarını indirme projesine odaklanmıştı.

Fetih Medya

Drone’lara karşı kartallarla mücadele eden bir başka ülke de

Fetih Medya

Fransız ordusu kartalları  yumurtalarından çıktıkları an eğitmeye başlıyor. Besinleri onlara drone araçlarının üzerinden veriyor.

Fetih Medya

Ödüllendirme yöntemi ile gökteki drone’ları başarılı bir şekilde yakalayarak getiren kartallar et parçaları ile ödüllendiriliyor.Fetih Medya

Fetih Medya – Özel Haber

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın