Donald Trump’tan “Suriye” mesajı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Kasım 2016 | 12 Safer 1438 Cumartesi 22:44

Başkan seçildikten sonra ilk röportajını Wall Street Journal gazetesine veren , için “Destekliyoruz ama onların kim olduğunu bilmiyoruz” dedi.

Birleşik Devletleri’nin yeni başkanı Donald Trump, yeni dönemde Washington’ın politikasının nasıl olacağına dair ilk kez ipucu verdi.
Wall Street Journal gazetesine konuşan Trump, yeni dönemde Suriyeli muhaliflere desteğin kesilebileceğinin sinyalini vererek, “Suriye’de muhaliflere destek veriyoruz ama onların kim olduğunu bilmiyoruz” dedi.

Başkan seçildikten sonra ilk röportajını veren Trump, Suriye konusunda obama yönetiminin politikalarından uzaklaşabileceğinin sinyalini verdi.

“Suriye konusunda çoğu kişiden farklı düşünüyorum” diyen Trump, ’nin bölgede ’le mücadeleye odaklanması gerektiğini vurguladı. Bu noktada ve Suriye ile işbirliği sağlanabileceğine işaret etti.

İlgilinizi Çekebilir:  Suriye’de Esed rejimine karşı yeni askeri oluşum kuruldu

“DAEŞ’TEN KURTULMAMIZ GEREKİYOR”

“Suriye, DAEŞ’le savaşıyor ve DAEŞ’ten kurtulmamız gerekiyor” diyen Trump, Beşşar ’dan hoşlanmadığını da vurguladı. Ancak, ABD’ye tehdit oluşturan teröre karşı rejimini desteklemenin en iyi yöntem olduğunu söyledi.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın