Diyarbakır’daki terör operasyonun bilinmeyenleri

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Nisan 2018 | 22 Recep 1439 Pazar 13:54

’daki operasyonu sona erdi. Kocaköy, Lice, Hazro, Silvan ve Kulp ilçeleri kırsalında düzenlenen operasyonda terörden arananlar listesinde “yeşil” kategorideki teröristin de arasında yer aldığı 2 örgüt mensubu etkisiz hale getirildi – Operasyonda bir ton 626 kilogram toz ele geçirildi

Diyarbakır’da sona eren operasyonda terörden arananlar listesinde “yeşil” kategorideki teröristin de arasında yer aldığı 2 örgüt mensubu etkisiz hale getirildi. Valilikten yapılan açıklamaya göre, 4 Nisan’da jandarma, korucuları ve polis özel harekat timlerinin katılımıyla başlatılan “-81 Şehit Gönüllü Köy Korucusu Yaseddin Opçin Operasyonu” başarıyla tamamlandı.

Terör örgütü ’nın kökü kazınıyor

Operasyonda İçişleri Bakanlığının “yeşil” renkli kod listesi ile aranan terörist “Demhat Cilo” kod adlı Eyüp Çelik ile “Şervan Azat” kod isimli Ömer Kaya etkisiz hale getirildi. Öte yandan, operasyonda teröristlerce kullanılan 7 mağara ve 8 sığınak ile 3 uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı imha edildi. Sığınak ve arazide gömülü bidonlarda M-16 piyade tüfeği, 3 kalaşnikof , 356 fişek, tabanca, 2 el bombası ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. kontrol ve adli faaliyetleri neticesinde yakalanan 28 şüpheli hakkında yasal işlem başlatıldı. Bir ton 626 kilogram esrar Narko-terörizmle kapsamında faaliyetlerinde 3 bin 175 kök kenevir ile bir ton 626 kilogram toz esrar ele geçirildi.

Diyarbakır’daki terör operasyonun bilinmeyenleri Diyarbakır’daki terör operasyonu sona erdi. Kocaköy, Lice, Hazro, Silvan ve Kulp ilçeleri kırsalında düzenlenen operasyonda terörden arananlar listesinde “yeşil” kategorideki teröristin de arasında yer aldığı 2 örgüt mensubu etkisiz hale getirildi – Operasyonda bir ton 626 kilogram toz esrar ele geçirildi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın