Diyarbakır’da PKK’dan bombalı araç saldırısı: 8 ölü, 100’ün üzerinde yaralı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Kasım 2016 | 4 Safer 1438 Cuma 12:50
Başbakan Yıldırım, saldırıda 2 polis, 1 teknisyen ve 5 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı. 100’ün üzerinde de yaralı var. Valilik, saldırıyı ’nın üstlendiğini açıkladı.

’ın merkez Bağlar ilçesinde saat 8:00 sıralarında şiddetli bir meydana geldi. Patlamanın olduğu nokta İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait ve Çevik Kuvvet şube müdürlüklerinin olduğu ek binaya yakın. E Tipi Cezaevi’ne de yaklaşık 200 metre mesafede.

İstanbul’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, yüklü araçlı PKK saldırısında 2 polis, 1 teknisyen ve 5 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı. 100’ün üzerinde de yaralı var. 1 PKK’lı da ölü ele geçirildi.

Saldırının bir tonun üzerinde patlayıcı yüklü minibüsle düzenlendiği belirlendi.

Patlama sonrası bölgede sarı duman yükseldi. Patlamanın şiddetiyle çukur oluştu ve dört bina hasar gördü. Bölgeye AFAD arama kurtarma ile itfaiye ekipleri sevk edilirken, polis helikopteri de havadan inceleme yaparak olay yerinden görüntü aldı.

İlgilinizi Çekebilir:  WhatsApp üzerinden uyuşturucu ticaretine tutuklama

’da konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da, “polis ve sivil şehitler olduğunu”, saldırının bomba yüklü araçla düzenlendiğini açıkladı.

Valilik: PKK üstlendi

Diyarbakır Valiliği açıklamasında ise, “Bağlar ilçesi Arslan Bulvarı’nda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasına yakın bir noktada, vatandaşların ve öğrencilerin oldukça yoğun olarak bulunduğu bir bölgede saat 07.53’te yapıldığı” hatırlatılarak, “Bölücü terör örgütü mensuplarınca üstlenilen, bomba yüklü araçla bir patlama gerçekleştirildiği anlaşılmıştır” denildi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın