Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Çeşitli ‘izm’lerle gençlerin zihinlerini karıştırmak istiyorlar

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Ekim 2018 | 20 Safer 1440 Pazartesi 17:27

İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ‘Gençlerin zihinlerini karıştırmak istiyorlar’ değerlendirmesinde bulundu.

 

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Prof. Dr. Erbaş, ’da görevlileriyle buluştu.

Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi’nde din görevlilerine seslenen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, din görevlilerinin peygamberin varisi olduğunu ifade ederek, Peygamber’in, şahit, müjdeci, uyarıcı ve davetçi vasıflarının olduğunu ve varislerinin de bu vasıflara sahip olması gerektiğini belirtti.

Müddessir Suresi’ndeki ‘kalk ve uyar’ emrine dikkati çeken Erbaş, “Şu anda bu ayet kime hitap ediyor? Ey örtüye bürünenler, kalkın uyarın. Bize, alimlere, sizlere, hepimize hitap ediyor” ifadelerini kullandı.

‘DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI, MESCİD-İ NEBEVİ’NİN VARİSİ’

Diyanet İşleri Başkanlığının Mescid-i Nebevi’nin varisi olduğunu belirten Erbaş, “ Resulü Efendimiz, diyanet işlerini Mescid-i Nebevi’den yürüttü. Bugün biz diyanet işlerini, Diyanet İşleri Başkanlığından, müftülüklerden yürütüyoruz. Her müftülüğümüz, her camimiz Mescid-i Nebi’nin bir şubesidir, varisidir” değerlendirmesini yaptı.

Dünyada, İslam ülkelerinde Diyanet İşleri Başkanlığı gibi sistemli bir teşkilat olmadığına değinen Erbaş, sistemsizliğin ve sahih din anlayışının olmamasının DAEŞ’in, Boko ’ın, Şebab’ın, yanlış İslam algısı ile eden insanların çıkmasına zemin hazırladığını belirtti.

“Duracak zamanımız yok. İşimiz vaktimizden çok. 24 saat yetmesin bize. 25 milyon var. Boş durmayacağız, kalk uyar ayeti sürekli zihnimizde olacak” ifadelerini kullanan Erbaş, “Her Hocamıza On Genç Emanet Projesi”ni başlattıklarını duyurdu. “Çeşitli ‘izm’lerle gençlerin zihinlerini, gönüllerini karıştırmak istiyorlar” görüşünü paylaşan Başkan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bunlarla ettiklerini vurguladı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın