Dışarıdaki Filistinliler Halk Kongresi’nden esirlere destek çağrısı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Nisan 2019 | 9 Şaban 1440 Pazar 08:15

Anlaşması’ndan artık kurtulmak gerektiğini vurgulayan Dışarıdaki Filistinliler Kongresi’nden esirlere destek çağrısı.

İstanbul’da düzenlenen 11. Genel Sekreterlik Toplantısı’nı tamamlayan Dışarıdaki Filistinliler Halk Kongresi, bütün gruplarını, halkını, Arap ve İslam toplumlarını ve dünyanın tüm özgür insanlarını işgal zindanlarındaki Filistinli esirlerin onur mücadelelerine ve açlık grevlerine destek vermeye çağırdı. Yapılan çağrıda Filistinli işgalci gardiyanların iradelerine karşı zafer kazanıncaya kadar esirlerin direnişine destek mahiyetinde günlük faaliyetler yapılması istendi.

Kongre’nin Genel Sekreteri Yardımcısı Hişam Ebu Mahfuz’un okuduğu kapanış bildirisinde Dışarıdaki Filistinliler Halk Kongresi’nin esirlerin haklı ve meşru isteklerinin yerine gelmesi için bütün gücüyle ve imkanlarıyla destek vereceği dile getirildi.

Kongre Genel Sekreterliği ’ne yönelttiği çağrıda da işgal rejimiyle güvenlik koordinasyonuna son vermesini ve artık Oslo Anlaşması’ndan kurtulmasını istedi.

Kongre, Ürdün’ün davası ve ’teki İslamî kutsal mekanlara ve hıristiyanların kutsal mekanlarına sahip çıkma, Filistinlilerin başka yerlere yerleştirilmesine ve onlar için alternatif oluşturulması planına karşı çıkma konusunda gösterdiği tavrı da takdir ettiğini dile getirdi. ’ni de bu tutuma destek vermeye çağırdı.

Kongre, Arap ülkelerinin siyonist işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme konusunda gösterdiği çabayı ise eleştirerek bunun merkezi dava konumundaki Filistin davasına, her Araba, Müslümana ve dünyadaki her özgür insana olduğunu dile getirdi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın