Direnişçilerin Halep kuşatmasını kırma operasyonu sürüyor

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Ekim 2016
Suriyeli direnişçiler, Halep kent merkezindeki rejim kuşatmasını kırmak amacıyla sabah başlattığı operasyon devam ediyor.

Direnişçiler, Halep’in kent merkezinin doğusunda, Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin kuşatmasını kırmak için büyük ölçüde Grad ve Fil füzelerini kullandıkları şiddetli bir saldırı gerçekleştiriyor.

Suriye’nin kuzeyindeki direniş gruplarının koordinatörlüğünü yapan Abdumun’im Ezzin, operasyonla ilgili açıklama yaptı.

Ezzin, “Bu operasyon, katılan savaşçıların sayısı ve donanımı açısından Halep’e yönelik en büyük operasyondur. Hedef, Halep’in kuşatmasını kırıp İran ve Rusya’ya meydan okumaktır. Bütün savaşçıların morali yüksektir. Halep kuşatmasını kırana kadar devam etmekte kararlılar.” ifadelerini kullandı.

Edinilen bilgiye göre, saldırıyı çok sayıda direniş örgütünü bünyesinde toplayan Halep Fetih Ordusu gerçekleştiriyor.

Halep Fetih Ordusu, kent merkezinin doğusunda rejim kuşatması içinde ve dışında kalan batı bölgelerinde konuşlu bazı unsurlarıyla saldırıyor.

Diremişçiler sosyal medya hesaplarında yaptıkları açıklamalarda, Dahiyyetül Esed semti çevresindeki karton ve taş kırma fabrikasını alarak rejimin ilk savunma hattını kırdıklarını duyurdu.

Direnişçilerin kent merkezinin doğusundaki rejim kuşatmasını kırmak için son 3 haftadır büyük bir operasyona hazırlandığı biliniyordu.

Suriyeli direnişçiler, Halep ilinde kent merkezi çevresindeki rejim hatlarını ağır silahlarla vurmaya başladı.

İlgilinizi Çekebilir:  DAEŞ’ın Irak ve Suriye’de düzenlediği canlı bomba saldırıları

Edinilen bilgiye göre, saldırıyı çok sayıda direniş örgütünü bünyesinde toplayan Fetih Ordusu gerçekleştiriyor.

Fetih Ordusu, kent merkezinin doğusunda rejim kuşatması içinde ve dışında konuşlu bazı unsurlarıyla Esed güçlerine, Grad ve Fil füzeleriyle yoğun saldırılar düzenliyor.

Fetih Ordusu bileşenlerinden Ahrar’uş Şam, sosyal medya hesabından Bab Neyrab askeri havaalanının, Dahiyyetul Esed ve 1070 konut bölgesinde Esed güçlerinin karargah olarak kullandıkları yerlerin vurulduğunu duyurdu.

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?