Direniş Güçleri 2014 savaşından beri ilk kez Bi’ri Saba’ya füze attı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2018 | 28 Zilkade 1439 Cuma 13:34

güçlerinin ’ye yönelik saldırılarına misillemede bulunmaya devam eden direniş dün 2014 savaşından sonra ilk kez Bi’ri Saba’yı füzeyle vurdular.

Gazze’den atılan Grad tipi bir füze Bi’ri Saba şehri yakınlarında açık alana düşerken, füze nedeniyle işgal altındaki topraklarının güneyinde siren seslerinin çaldığı belirtildi.

Saldırıyı doğrulayan medyası, 2014 savaşından sonra ilk kez Gazze’den 45 kilometre uzaklıkta bulunan Bi’ri Saba ve En-Nakkaş’ta sirenlerin çaldığını belirttiler.

İşgal radyosu görgü tanıklarına dayandırarak verdiği haberde Grad tipi bir füzenin Bi’ri Saba’nın dışında boş bir araziye düştüğünü ifade etti.

Son günlerde yaşanan çatışmalar üzerine işgal ordusu Gazze sınırına ek güç gönderirken, Gazze’den 80 kilometre uzaklıktaki bölgelere de Demir Kubbe sistemini kurdu.

İşgal ordusunun dün (9 Ağustos Perşembe) erken saatlerde Deir El-Belah’ta evlerine düzenlemesi sonucu bir anne ve bebeği şehit olurken kocasının da yaralandığı bildirildi.

Ağır yaralı olan aile reisinin de hastanede şehit olduğu daha sonra duyuruldu.

İşgal ordusunun yine dün akşam saatlerinde Gazze kentinin batısındaki bir kültür merkezine düzenlediği hava saldırısında 18 kişi yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal ordusuna ait F-16 savaş uçağının saldırısında kültür merkezinin tamamen yıkıldığını belirtirken, Filistin Bakanlığı 18 kişinin yaralandığını açıkladı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın