Devrim Muhafızları, İKDP ile çatıştı: 6 ölü!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Ekim 2018 | 4 Safer 1440 Cumartesi 19:30

İran- Demokrat Partisi (İKDP), İran’ın Kirmanşah vilayetine bağlı Paveh kentinde çatışma çıktığını, 1 , 2 milis ve 3 İran askerinin hayatını kaybettiğini iddia etti.

İran’a muhalif ve Kürt Bölgesel ’nde (IKBY) konuşlanan İKDP tarafından yapılan yazılı açıklamada, dün İran Muhafızları ve İKDP milisleri arasında ülkenin güneybatısındaki Kirmanşah vilayetine bağlı Paveh kırsalında çatışma çıktığı belirtildi.

Çatışmanın yaklaşık 3 saat sürdüğü ifade edilen açıklamada, 2 İKDP milisinin, 3 İran Devrim Muhafızları mensubunun öldüğü, olay bölgesinde bulunan Ferşad Çeçani isimli bir sivilin hayatını kaybettiği öne sürüldü.

Paveh’teki çatışmaya ilişkin İran tarafından henüz bir yapılmadı.

İran güçlerinin 8 Eylül’de ’de gösteren İKDP’ye ait kampa düzenlediği saldırıda, aralarında üst düzey isimlerin de olduğu 16 İKDP’li ölmüş, yaklaşık 40 kişi yaralanmıştı.

İran tarafından terör örgütü olarak kabul edilen İKDP, İran’dan çekilmesinin ardından 1996’den bu yana Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve Kürdistan Yurtseverler Birliğinin () kendilerine verdiği kamplarda ikamet ediyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın