Devlet Bahçeli: “Musul ve Halep bizim sorunumuzdur”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Ekim 2016 | 17 Muharrem 1438 Salı 13:05

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı kapsamında Ortadoğu gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:
“Önüne geleni kapan, ardına geleni tepen, işine geleni öven sütü ve soyu karmakarışık olanlar milletimizi anlayamayacaklardır. Türk deyince yüzü asılan, nefesi daralan, dili damağına yapışan batılın yedekçileri ölüm kusmak için yarış içine girmişlerdir. Bunlar zulmü egemen kılabilmek için, yaylım ateşinden vazgeçmemiştir. Terörizm bu çerçevede kullanıma gelmiştir. Zalimler terörle tükeneceğimizi sanıyorlar. Pes edeceğimizi, geri çekileceğimizi düşünüyorlar. Bu nedenle insani değerlerini tamamen aldırmış piyonlarla saldırıyorlar. Çok şükür bu aziz milletin şehitler tepesi boş değildir. Şehitler kervanına katılan evlatlarımız oldukça sapasağlam duracaktır. Şehit haberleri hepimizi kahretmektedir. 9 kahramanımız geçen hafta şehit olmuştur. Terörizmle mücadele süreci ne kadar acı ve maliyetli olsa da dayanacağız, düşman kuşağını yaracağız; başka seçeneğimiz yoktur. Terörün panzehiri, birlik ve dayanışmanın canlı tutulmasıdır. Türk milletini bölme, Türk vatanını bölüşme hayali kuranların hevesi kursaklarında kalacaktır. Türk milleti aslından, neslinden, kökünden, kültüründen kopmayacak, koparma çabasında olanlara da asla göz açtırmayacaktır.

emniyette değilse, tehdit altındadır
Ülkemiz bekaa düzeyinde risk ve tehditlerle karşı karşıyadır. Türkiye’nin de içinde bulunduğu geniş coğrafyalar diken üzerindedir. Küresel senaristlerin yoğun uğraş ve faaliyetleriyle Ortadoğu tümden kilitlenmiştir. Mezhep kamplaşma devasal coğrafyayı karanlığa gömmüştür. Suriye’nin dümeni bozuktur. Halep feryat figan içinde kan ağlamaktadır. Hastaneler, yardım konvoyları hedef alınmaktadır. Devasal kültür merkezi vandalların yağma ve talanına katılmıştır. Halep’in baskı ve zulümden kurtulması acil ve zorunludur. Meseleye bakışımız yabancıların bakışı gibi olamayacaktır. Halep’in kader çizgisiyle, Anadolu’nun istikbal rotası ayrı ve uzak değildir. Kaderimiz örtüşmektedir. Halep emniyette değilse, Gaziantep tehdit altındadır. Türkiye’nin komşu ülkelerde yaşanan savrulmalara müdahil olması kaçınılmazdır. Tam tersi durum ülkemizi daha pasif hale sokacaktır. Dünyanın diğer ucundan Ortadoğu’ya kalkıp gelen ülkelerin, Türkiye’nin çağrı ve taleplerine kulak tıkaması işgüzarlıktır. Komşu ülkelerin geleceklerinin tayin yetkisini kendisinde gören aymazlar, zalimler kafilesidir. Ortadoğu’da hesap yapan, çetele tutan, kanlı ambargo tutan malum ülkelerin sahtelikleri, yalanları bardağı çoktan taşırmıştır. Bunlar İslam alemine fitne aşılamıştır.

İlgilinizi Çekebilir:  F-35 teslimlerine sayılı günler

Suriye’nin yakalandığı fırtına azgındır. Şam bulanık, Halep kan ağlıyor. Küresel senaristlerin faaliyetleri ile Ortadoğu kilitlenmiştir. Türkiye’nin komşu ülkelerdeki savurmalara milli güvenliğini temin için müdahil olması kaçınılmazdır.

Mekke’de vurdular, Sakarya’da dirildik
istedi, buyurdu, Birleşik Krallık dayattı diye imal edilemeyecektir sorumluluklarımız. Türkiye’nin kendisini çevresinden soyutlaması doğru değildir, mümkün de değildir. Sarıkamış’ta donduğumuz kadar çöllerde kavrulduk. Mekke’de vurdular, Sakarya’da dirildik. Hayallerimiz ve özlemlerimi bir oldu. Kıblemiz bir oldu, inancımız bir.

devreye alınmıştır
Dünyanın öbür ucundan gelenlerin Türkiye’nin çağrı ve taleplerine kulak tıkaması kabul edilemez. Misak-ı Milli Mülkü Milletindir. Musul operasyonu devreye alınmıştır. İbadi’nin komşuluk hukukuna hizmet etmediği ortadadır.

’nın Musul Operasyonu’nda ne işi vardır? ABD ne yapmaya çalışmaktadır? İbadi’nin yolu yol değildir. ’nın Irak’ta mevzi etmesi komşulukla çakışır.

Türkmenlere katliama maruz kalırken Türkmen elini yalnız bırakamayız. Kerkük Türk’tür. Telafer’de yapılırsa bunun hesabını kim verecek? Türkiye, Musul konusunda geride kalmamalıdır. Teksas’lı gelecek biz gelemeyeceğiz öyle mi? İstenen bu mudur? Biz üst akıl tanımayız, takmayız. Aklı olan varsa ya göle kaçsın yada kendisine saklasın. Tavsiyemiz budur. Türkiye’yi fanusa sokmak isteyenler boşuna heveslenmesin. Musul ve Halep bizim sorunumuzdur.”

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın