Dengeleri sarsacak! Fransa ve BAE harekete geçti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Haziran 2018 | 3 Şevval 1439 Pazar 18:36

’nın önde gelen gazetelerinden Le Figaro, Fransız özel kuvvetlerinin ’de askerleri ile birlikte operasyonlarda yer aldığını iddia etti.

Le Figaro Gazetesi, iki kaynağa dayandırdığı haberinde Fransa’nın özel kuvvetlerinin Birleşik Emirlikleri (BAE) kuvvetleriyle eş zamanlı olarak Yemen’de bulunduğunu öne sürdü.

Figaro, haberinde daha fazla ayrıntıya yer vermezken, Fransa Bakanlığı da askerlerin bölgede olup olmadığına dair bir bilgi paylaşmadı.

Şimdiye kadarki en ağır saldırıyı başlattılar!

Fransa: li̇man saldirisinda bi̇z yokuz

İngiliz haber ajansı Reuters, geçtiğimiz günlerde Fransa parlamentosundan bir kaynağa dayandırdığı haberinde, bu ülkenin özel kuvvetlerinin Yemen’de bulunduğunu söylemişti.

Reuters bu haberin devamında, Fransa Savunma Bakanlığının günü, el-Hudeyde Limanının ele geçirilmesi için düzenlenmesini değerlendirildiğini yazmıştı. Ancak yine günü, Fransa Savunma Bakanlığı, Fransa’nın el-Hudeyde Limanında askeri operasyon düzenlemediğini açıklamış, limana erişim sağlamak için temizleme operasyonunu yürütme olasılığını incelediğini söylemişti.

Arap Yarımdası’nda havalimanı ele geçirildi!

Arap koali̇syonuna destek

, İngiltere ve Fransa, Yemen’de Arap koalisyonunu destekliyor ve hem Suudi Arabistan hem de Birleşik Arap Emirlikleri’ne sağlıyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın