Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Demirkapı Yaylası’nda dört mevsim bir arada

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Haziran 2019 | 16 Şevval 1440 Çarşamba 13:10

TRABZON () – Trabzon’un Çaykara ilçesi Haldizen Vadisi’nde yöre halkının yanı sıra son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin de yaz aylarındaki ilk durağı haline gelen Demirkapı Yaylası, alternatif arayanlara zengin florasının yanı sıra dört mevsim karlı tepeleri, sisli dağları, serin suları ve bozulmamış doğasıyla adeta görsel şölen sunuyor.

Haldizen Vadisi’nin dik yamaçlarının arasındaki yaklaşık 1900 rakımlı yayla, konaklama imkanları, yöre ve lezzetleriyle de ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor.

Misafirlerine göl ve dere kenarında dinlenme, trekking, foto safari, dağ bisikleti gibi farklı alternatifler de sunan yayla, aynı zamanda Uzungöl ile krater gölleri olarak bilinen “Yedigöller” bölgesine yakınlığıyla da dikkati çekiyor.

Göl kenarında çadır keyfi

Yaylaya gelen turistler, ahşap ev ve otellerin yanı sıra göl kenarında kurulan çadırlarda da gün boyu vakit geçirebiliyor.

Gündüzleri genellikle yabancı turistler tarafından yemek pişirmek ve dinlenmek amacı ile tercih edilen çadırlar, geceleri ise genellikle yerli turistler tarafından konaklama amacıyla kullanılıyor.

Tatilcilere şehrin stres ve gürültüsünden uzak, doğayla baş başa bir gün geçirme fırsatı sunan Demirkapı Yaylası, mevsime özgü doğadaki renk cümbüşü ve sunduğu alternatiflerle de her geçen gün daha fazla ziyaretçiyi ağırlıyor.

En fazla ilgi ’dan

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çaykara ilçesinin Uzungöl başta olmak üzere Demirkapı Yaylası, Yedigöller gibi turizm destinasyonlarıyla adından giderek daha fazla söz ettirmeye başladığını söyledi.

İlçedeki turizm destinasyonlarının yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerden de yoğun ilgi gördüğüne dikkati çeken Tok, Demirkapı Yaylası’nın da bu kapsamda ön plana çıktığını ifade etti.

Tok, Demirkapı Yaylası’na en fazla ilginin Orta Doğu’dan olduğunu aktararak, “Demirkapı Yaylası özellikle göl kenarında serin suların, dik yamaçların, temiz havanın, yöre kültür ve lezzetlerinin tadını çıkarmak isteyen doğaseverlerden rağbet görüyor. Bu ilginin yaz turizm sezonu boyunca giderek artacağına inanıyoruz.” dedi.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.